Közeli turisztikai látnivalók képei
Velnica-kőbánya vízesései - Baloldali zuhatagok (2012.6.17. - 18 kép) 7,11 km-re
Legyező-vízesés, Oldal-vízesés, Emeletes-vízesés, Lépcsős-vízesés, Függőágy-vízesés, Terasz-vízesés, Árkád mögötti-vízesés, Függő kőtömb, Barna-vízesés, Mennyezetes-vízesés.
Videók közeli helyekről
Velnica-kőbánya vízesései - Aknavásár 6,95 km-re
A Velnica-kőbányából indulva, a vad és mászkálós terepekhez szokott, vállalkozó kedvű természetjáró egy igazi vízesés-paradicsomot fedezhet fel. A kőbánya felső részénél két patak folyik össze.
SkiGyimes sípálya - Gyimesfelsőlok 59,45 km-re
Köztudott, hogy Torockón, a Székelykő miatt, a Nap kétszer kel fel. De talán azt kevesen tudják, hogy Gyimesfelsőlokon a Nap háromszor nyugszik le. Ezt az egyedi élményt :-) a Ski Gyimes sípályán lehet megtapasztalni, a délutáni sízés alkalmával.
Ski Gyimes sípálya - Gyimesfelsőlok 59,45 km-re
A Ski Gyimes sípálya Gyimesfelsőlokon található, közvetlenül az főút mellett. 800 m hosszú, a szintkülönbség 160 m. Egy tányéros és egy csákányos felvonó visz fel 1060 m tengerszint feletti magasságba.
Közeli rejtekhelyek
(részletesen → rejtekhely.ro)
Viisoara gömbkövei 0,4 km-re
Viisoara falu gömbkövei a településtől körülbelül 700 méterre találhatók, északnyugatra. A gömbkövek beágyazódtak a Varatici-patak fölé emelkedő sziklafalba, de a Docmana dombra vezető ösvény közelében is hever néhány a fűben.
Ojtoz vára 29,65 km-re.
Kézdivásárhelytől Moldva felé az ojtozi szoroson keresztül visz az út.
Szent István-borvízforrás 38,32 km-re.
A fehérkői Szent István-borvízforrást 2014 augusztusában újították fel, alapítványok támogatásával, valamint Kászonaltíz község tanácsának, közbirtokosságának, és helyi önkéntesek segítségével.
Piliske-tető 42,37 km-re.
A Piliske-tető Ozsdolától keletre található, a Kézdivásárhelyt és Foksányt összekötő 2D jelzésű országút, régi nevén Kádár-út mellett.
Almás vára 35,54 km-re.
Almás várának romja Lemhény falutól északra, Kézdialmás határában, a Várerősségének nevezett hegyfokon áll.
Katonai emlékmű 6,52 km-re.
A Kósna-domb az első világháborúban fontos harcok helyszíne volt, a harcászati térképeken 789-es szintnek is nevezték.
Hozzászólások
Megnéztük, most nem mint utasok.Én voltam az elsö.Óriási templom. Nagyon szépnek találtam a templomban balra levő székelykék oltárt.Adós maradtam még egy információval. Az első reakcióm nekem is az volt, hogy kell legyen egy rés, amin be lehet jutni a kilátó belsejébe, kerülgettem is eleget, de sajnos nem találtam.Megnéztük egyúttal a sípályát is. A tetőről a borús idő ellenére is jó volt a kilátás.A templom zárva. Elmentünk a helyi információs irodába (a könyvtárba), a kocsmába, de ott sem tudtak segíteni.Megtalaltuk.Babbercival kerestük a templomat. Csak itt minden zarva volt.Ittam, de nem izlett :).Nem a Margit híd alatt, de ott van. Megvan ez is. Bár mikor felmentem az oldalban s megláttam a temetőt, egyáltalán nem gondoltam, hogy megtalálom annyi sír között.A Vargyas-szorosi tura vege fele mar feligmeddig sotetben baktattunk az auto fele. Konnyen ki lehet szurni a hatalmas fat az erdoben.Megtaláltuk. Buldog, meg kuvasz, meg mindenféle kutyákok őrizték, de odébbálltak.Mindenkinek figyelmébe ajánlom, aki még nem járta végig. Méhek sehol, de jó volt a bringát elővenni.Ejszaka gyonyoru kilatas van a csiki medencere. Combig ero hoban nem ment tul hamar a feljutas, de megerte.Ünnepséget szentel az idén száz éves épületegyüttesének a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum. Szerdán 19 órától a centenáriumi ünnepség keretében felavatják a Kós Károly által még 1914-ben megtervezett kovácsoltvas lámpásokat, melyeket Nagy György olaszteleki vasműves készített el.Gratulálok a teljesítményhez, tényleg fejlődés, ha már aznap bejelented a megtalálást. Még a végén példát vehetünk rólad.Május 1-jén
látogattuk meg a Vargyas-szorost, gyönyörű hely. Az
esős idő ellenére sok volt a kiránduló, sátorozó.Csapatmunkával.A vár jegyszedőjénél érdeklődtünk a templomba való bejutás lehetőségéről és kaptunk egy telefonszámot, egy nagyon kedves szász hölgy engedett be. Nagyon előzékenyen válaszolt a kérdéseinkre és sok infót kaptunk a falu szász életéről.A kilátón üldögélve élveztük a lemenő nap utolsó sugarait és énekelgettük. Maros vize folyik csendesen.Kovászna felé vezető útamon egy bő fél napot töltöttem Brassóban. Igy jutottam fel, igaz esőben, a Cenkre.Hűha, erre nem gondoltam. Ugyanis a szerencse várat magára :-(.Reméljük minél hamarább restaurálni fogják ezt a szép villát. Megérdemeli.2010 november 3-án jártunk itt a családommal. Egy erdőszentgyörgyi család mutatta meg ezt a helyet, nagyon tetszett.Pedig szerettem volna látni. Helyette egy modern, széles, kétoldalt gyalogátjárós betonhíd köti össze a a Kis-Küküllő két partját.Nem volt konnyu megtalalni, mert jeges volt a szikla, de a kilatas megerte az erofeszitest.Meglátogattuk a várat. A vártól korulbelul 600 méterre van a geoláda elrejtve.Volt szerencsém megfürödni a medencékben. Előre kell programáltatni, s csak 12 személyt fogadnak egyszerre.Nem volt nehéz megtalálni.