Közeli turisztikai látnivalók képei
Kis-Békás-szoros (2005.6.25. - 18 kép) 0,17 km-re
A Kis-Békás-szoros a Békás folyó jobb oldali Terkő-mező közeléből eredő pataknak a legalsó szurdoka. A szoros hossza körülbelül 2 km, a Békás folyóval való torkolattól 500 méterre hétlépcsős zuhatag és kőüst sor ékesíti.
Szurdok-kő - Békás-szoros (2010.6.6. - 18 kép) 0,44 km-re
A Szurdok-kő a Békás-szoros egyik leglátványosabb helye. Kilátópontjairól, a sziklafal tetejéről tekithetünk rá a szoros legszűkebb és egyben legszebb részeire, a Pokol torkára és a Pokol tornácára.
Vízesés-barlang - Békás-szoros (2004.10.4. - 10 kép) 0,64 km-re
A Vízesés-barlang a Békás-szoros alsó végénél a Békás folyó bal partján fekszik. A neve onnan származik, hogy kiadósabb esőzések után belőle kifolyó csodálatos vízesés gazdagítja a lerohanó Békás vizét.
Békás-szoros (2004.8.1. - 9 kép) 0,64 km-re
A Békás-szoros a Keleti-Kárpátok legszebb szurdokvölgye. Védett terület, a Békás folyó völgyében található.
Videók közeli helyekről
Astragalus vasalt mászóút télen - Glod-kő, Munticsel 2,64 km-re
A Súgó-szoros hivatalos webhelyén megjelent az információ az Astragalus via ferrátának keresztelt új vasalt mászóútról. A Munticsel - Súgó-szoros természetvédelmi, Natura 2000-es terület a Hargita megyével szomszédos Neamt megyében található.
Wild Ferenc-emlékút - Kis-Cohárd 2,75 km-re
Az elmúlt napokban a csapból is ez a hír folyt, végre elkészült és felavatták a Kis-Cohárd délnyugati falán kiépített vasalt mászóutat. Az új útvonal a Wild Ferenc-emlékút nevet kapta, az egykori hegyimentőről, szakíróról, a gyergyószentmiklósi hegyimentő egyesület egyik alapítójáról.
Wild Ferenc vasalt mászóút - Kis-Cohárd 2,77 km-re
Amíg első alkalommal többnyire sötétben másztam meg az új vasalt mászóutat, most sikerült nappal bejárni. De így is lekéstem pár perccel a naplementét.
Közeli rejtekhelyek
(részletesen → rejtekhely.ro)
Magyarok hídja 0,08 km-re
A Magyarok hídja, vagy befejezetlen híd a Békás-szorosban, a Pokol tornáca és a Pokol torka között, az Őrtorony alatt, a Kis-Békás-patak torkolatánál található.
Bumeráng-szikla 9,01 km-re.
A Patkó-kő lábánál, a csúcs alatt, van egy különálló sziklatömb.
Kavics- és homokbánya 39,88 km-re.
Tekintélyes méretű kavics- és homokbánya Göröcsfalva és Csíkszépvíz között, az aszfaltút mellett, a szépvízi lőtér szomszédságában.
Bagolyvár 32,25 km-re.
Görbepataka település Bagolyvár elnevezésű csodálatos
sziklaképződménye, impozáns sziklacsúcsa a második világháború idején fontos stratégiai szerepet töltött be.
Pihenő a Fekete-rez felé 20,59 km-re.
Marosfőről a piros kereszt jelzésen, az erdő melletti úton haladva, mászva, kiérünk az első havasi legelőre, ahol takaros pad és asztal fogad, háttérben az Ördögmalom kőfolyásaival.
Kis-Bagolykő 44,81 km-re.
Bár a Madarasi Hargita üdülőhely széléről, a Vargyas fejéből látszik ez a szikla, a Kis-Bagolykőnek nevezett sziklát kevesen ismerik.
Hozzászólások
Igy gondoltam, ami az ut melett van es nem kell kiterni, megprobalom megtalalni, es osszejott. A tavaly egy bringatura alkalmaval ott szalltam meg a to partjan egesz kozel a rejtes helyetol.En mar el is vettem. Majd bejelentem, hogy hova teszem.A kolostor romjai között éppen a Kronenfest folyt.Azaz könnyedén megtaláltam ma reggel, útban Gyergyóból hazafelé. Jól esett közbeiktatni egy szusszanásnyi pihenőt, és elnosztalgiázni a forrás láttán.Régi kedvenc helyünk, közel a várhoz és a sétatérhez. Igazi vásárhelyi hangulat, mindig szívesen térünk ide vissza sétálni.Az a pár másodperc, amig a trikolorral bíbelődtem igazán nem számít, most az egyszer Péternek kedvezett a szerencse, ő nyúlt a helyes lukba hamarább, ennyi az egész. Fő, hogy meg van, és, hogy egy felejthetetlen túrában volt részem, amelyen nem győztem gyönyörködni a táj, a hegyek látványában, és a virágok sokféleségében és szépségében.Mászkálni jó mulatság, kíváncsi lennék a rendőr az út szélén mire gondolhatott amikor csüngtem a magasban. Ezen az esős, borús napon szomorú látvány fogadott amikor felértünk a temetőhöz, a haranglábhoz. A harangláb tetejét a földön találtuk.Lévén hogy ott voltam a rejtésnél nem minősítem találatnak.Igazából most már van 5. Nem ertek valamit. Lutoasa az mostmar Csomortán vagy Sárfalva Kézdivásárhely mellett?Remélem nem szedtétek le a . jelet, hogy benézzetek mögé ;-) Amúgy a
láda ott kell legyen egy sziklarepedésben, mögötte.Ha lefekszel 20 cm lesz a fejed magassága. Csendes hely, látszott, hogy vakációznak a gyerekek. Azért, egy kicsivel több odafigyelést megérdemelne ez a park, legalább a Piski arborétum szintjére fel lehetne emelni.Majdnem két évre rá, 2012 május 20-án döbbentem rá. Hogy elfelejtettem bejelenteni a Zúgó-vízesésnél elrejtett geoláda megtalálását.Egy jó kis téli séta a tesommal. Míg a többiek síeltek a köves
pályákon.A kegytemplom közelében, az utca bal oldalán két hatalmas fa hívja fel magára a figyelmet. Nem közönséges fák, a mi vidékünkre nem jellemzõek.Nem az ékezet hiánya miatt javítottam át Szállásra, hanem azért mert két l-el küldted a szöveget. Idézem "Eszakon a Szallas mig delen a Szelviz patakok fogjak kozre".Megkaptam, kicsit nedves, de a helyén van.Már egy ideje kívánkozok eljutni ide, rejteni szerettem volna. De megelőztél.Dömével és Barnával jártunk erre a Majnem-en tett csíkmadarasi látogatás után. Míg Döme a kütyüvel volt elfoglalva, Barnával rögtön kiszúrtuk a rejtést, majd türelmesen rávezettük Dömét is.Rengeteg székely kapu van a faluban,s ami örvendetes,hogy sok az új közöttük,csak tobább él a székely kapu állításának hagyománya.A fallal körülzárt templom ódon hangulata lenyűgöző. Az udvarban talált dió-ebéd jól jött.A Tón járva értünk a helyszínre (ugyanis befagyott). Kiástuk a hó alól is az új helyen, mint a szarvasgombakeresők :-).Egy km oda, az oda-vissza már két km. Tényleg picit kucifántosak az utcák abban a falurészben.Utoszilveszteri varosi seta alkalmaval. Vegre sikerult megtalalni.Most látom, hogy a régebbi fotókon még nem volt teljesen bekerítve az emlékmű. Nagyon tetszik ez a mező, körbe is jártuk.Ez most melyik bánya a három közül? Azoknak hasznos az információ, akik esetleg időszűkében vannak, vagy akik eléggé lusták mind a hármat megmászni.Nem annyira látványos, mint amennyire érdekes hely, nem véletlenül szerepel a Székelyföld 7 csodája között. A Rák tavát kihagytam az utvonalból olyan meggondolásból, hogy még korai a növényzet tavaszi életre kelése szempontjából, és reméltem, hogy nem fogok kiszáradt, porozó iszapvulkánokat találni.Fontos hely ez számomra, mert egy barátomnak hétvégi háza van. Borziatelepen és sokszor jártam meg a környéket.