Békás-szoros | Képek

65049104360
65049174351
65051644352
65051664353
65051684354
65051694355
65051714356
65051734357
Az oldal sz. 1, képek: 1-8, 9 fotó összesen. >>>
A Békás-szoros a Keleti-Kárpátok legszebb szurdokvölgye. Védett terület, a Békás folyó völgyében található. A tényleges szorosnak három fő része van: Pokol kapuja, a Pokol tornáca és a Pokol torka.

A szurdokvölgy tektonikus eredetű, fentről lefele mosta ki a víz a mészkővet, így keletkezett ez az 5 km hosszú, varázslatos szépségű szoros. Nevét a rajta átfolyó Békás folyóról kapta, ma alpinisták paradicsomaként tartják számon.
[ Ro ] - [ En ] - Kirándulás - Békás-szoros
2004.8.1. Copyright © 2004 - 2024 Trekkingklub.com.
Már 8093 kép és 90 videó közzétéve. Regisztrálj a teljes hozzáférésért.

Közeli turisztikai látnivalók képei

Vízesés-barlang - Békás-szoros
Vízesés-barlang - Békás-szoros (2004.10.4. - 10 kép) 0 km-re
A Vízesés-barlang a Békás-szoros alsó végénél a Békás folyó bal partján fekszik. A neve onnan származik, hogy kiadósabb esőzések után belőle kifolyó csodálatos vízesés gazdagítja a lerohanó Békás vizét.
Lángnyelv-barlang (Flacara) - Békás-szoros
Lángnyelv-barlang (Flacara) - Békás-szoros (2015.1.15. - 20 kép) 0,14 km-re
Flacara-barlang - Békás-szoros
Flacara-barlang - Békás-szoros (2004.6.25. - 14 kép) 0,14 km-re
Szurdok-kő - Békás-szoros
Szurdok-kő - Békás-szoros (2010.6.6. - 18 kép) 0,27 km-re
A Szurdok-kő a Békás-szoros egyik leglátványosabb helye. Kilátópontjairól, a sziklafal tetejéről tekithetünk rá a szoros legszűkebb és egyben legszebb részeire, a Pokol torkára és a Pokol tornácára.
Szurdok-kő - Békás-szoros
Szurdok-kő - Békás-szoros (2006.9.16. - 18 kép) 0,27 km-re
Bardócz-hegyi barlangok - Békás-szoros
Bardócz-hegyi barlangok - Békás-szoros (2008.9.14. - 18 kép) 0,61 km-re
Kis-Békás-szoros
Kis-Békás-szoros (2005.6.25. - 18 kép) 0,64 km-re
A Kis-Békás-szoros a Békás folyó jobb oldali Terkő-mező közeléből eredő pataknak a legalsó szurdoka. A szoros hossza körülbelül 2 km, a Békás folyóval való torkolattól 500 méterre hétlépcsős zuhatag és kőüst sor ékesíti.
[ Fel ↑ ]

Videók közeli helyekről

Mária-kő, északkeleti kilátó - Békás-szoros 0,8 km-re
A Békás-szorosban található Mária-kő északkeleti falának tetején levő kilátópontjáról 300 m mélységben tekinthetünk le a Kis-Békás-patak torkolatára. A Magyarok hídja fenyőfák takarásában van. Az út a Pokol torkában kanyarog, a Bardócz-fal és a Szurdok-kő között.
A Lapos-patak vízesései - Békás-szoros 1,32 km-re
A Békás-szoros egyik kevésbé ismert, jelzetlen ösvényen megközelíthető látnivalója a Lapos-patak vízesés-sorozata. A Lapos-patak a Kupás-kő és a Bardócz-kő között folyik lefelé, végül az Oltár-kő alatt látványos zuhatagokat alkotva ömlik be a Békás-patakba.
Astragalus vasalt mászóút télen - Glod-kő, Munticsel 2,03 km-re
A Súgó-szoros hivatalos webhelyén megjelent az információ az Astragalus via ferrátának keresztelt új vasalt mászóútról. A Munticsel - Súgó-szoros természetvédelmi, Natura 2000-es terület a Hargita megyével szomszédos Neamt megyében található.

Közeli rejtekhelyek

(részletesen → rejtekhely.ro)
Szurdok-kő 0,27 km-re
A Szurdok-kő kilátópontjairól fantasztikus panoráma nyílik az alattunk kanyargó Békás-patakra, a korondi ajándékárusok bódéira, ezt a részt nevezik a Pokol tornácának. Talán ez a Békás-szoros egyik legszebb része, hiszen innen látható az Oltár-kő, a Bardócz-hegy falai és a Mária-kőhöz tartozó Fekete-torony is.
Barlangi forrás és Ditrói tanösvény 20,85 km-re. A Barlangi forrás (Szent Anna-forrás) Ditrótól északkeletre, a Cengellér-tető közelében, attól délnyugatra található.
Pucsek Jani ládája 39,81 km-re. 2007 júliusában másodszor jártam végig a Hargita gerincét, és ebből az alkalomból 3 ládát helyeztem el az útvonalon, amelyeket a Hargita-túrázóknak ajánlok.
Síugrósánc 21,51 km-re. A gyergyótekerőpataki síugrósánc a falutól keletre, a Kútfő nevű helyen található.
Régi mozdony a Gyimesi szorosban 35,91 km-re. Természeti szépségei mellett, a Tatros völgye felső medencéjénél, egy fontos földrajzi pontot találunk.
Balázs-csúcs 11,88 km-re. A La Radu mosógéptől folytatva utunk, a Balázs-nyakban hagyva autónk, a Hegyes-havas irányába indulva, kimászhatunk a csúcsra, melynek déli oldala sziklás.

Hozzászólások

  • Ezt es.
  • Andi, Orsi, Boti, Zoli.
  • Szegek, szegek, de mit kezdjek a ha jön a nagy meleg. Csak vízesésnél lehet azt kibírni.
  • Gyönyörű őszi napsütéses időben találtam a bodvaji temetőre, a rejtésnek köszönhetően. Igazi csemege egy természetjárónak, örvendek hogy ide is eljutottam.
  • Megnéztem a videót, nem semmi :-). Azon nyomban eszembe jutott, hogy ezt meg kell írjam Nektek.
  • Megfelelő helyszínelés után, kis türelem - itt ugy tünik mindig tesz-vesz valaki a kertben - a megfelelő pillanatban pontosan a segédeszközre nyúltam.
  • Elsőnek találtam meg, a közelében lakom.
  • Én is attól tartottam, hogy megjárom mint Lorinczék, valahogy ez jutott eszemben, délután nagy volt a forgalom, ezért maradt estére, de jól ment, langyos este. Egyedül vagyok.
  • Sötétben, ködben és szitáló esőben a legizgalmasabb keresgélni egy temetőben. Igazából nem is keresgélés volt, hanem egyből megtalálás, a nagyon pontos leírásnak köszönhetően.
  • Ez a nap azt hiszem a maszkalase. Mert itt is kellett egy picit, de ez is meglett.
  • Na, ez aztán tényleg szépen meg van csinálva. Az idevezető utat Kaca felől nem ajánlom, egyrészt eléggé rossz, másrészt meg sok útelágazásnál semmi tábla.
  • Itt is már másodjára próbálkozok. Megvan a kápolna, megvan a hársfa és megvan a kerítés is.
  • Hetek óta figyelem a főtéri bejárokat. Csak nézegettem, csak méregettem, vajon melyik lehet?
  • Nagyon ötletes a kopjafa sor, és tényleg mindeniknek a jelentése tanulságos. Jó ötlet a magyarázó információ is, mert nem mindegyik évszámnak tudtam a jelentését.
  • A sok nősziromtól kéklik a hely. Egy facsutakba láttam beleszúrva két botot, szerintem stilizált ember és asszony jelképe akar lenni.
  • Egy bicós túra közepén áltunk meg, hogy megkeressük. Nagyon ötletes a rejtés.
  • Útban Korond fele. Amikor elolvastam a segítő információt, nem egészen értettem milyen hídról van szó, de amint megláttuk már egyértelmű volt.
  • Wass Albert regényeit olvasva az ember azonnali indulási vágyat érez. Eddig a napig kellett várni.
  • Egy kis fejtörés után. De nem olyan, mint a Súgó barlagnál.
  • Mivel a helyet ismertuk, egy gyors kereses utan meg is talaltuk a ladat. Koszonjuk a rejtest.
  • Nem történt semmi különös a keresés közben. Csak egy kutyát zavartunk meg kukaürítés közben.
  • Értem. Tehát te mindenáron fel akartál mászni a kilátó tetejére, és az érted aggodó társaid nem akartak felengedni.
  • Amiről trekkingklub mesél, akivel mostanában úgy látom útjaink párhuzamosak, lásd a Szent Anna geoládát.
  • Enyed - Remete - Bredesty - Nagyponor felől jöttünk. Az út Nagyponorig nagyon jó, Nagyponortól a hágóig és onnan Felsőszolcsvára már helyenként szűk, de az is járható kiskocsival is, csak senki ne jöjjön szembe :) .
  • Vajon laknak még a padlástérben? Most este csend van és békesség, csak mi kuvikolunk erre?
  • Szép hely, finom vörös áfonya. Köszi a rejtést.
  • Ez igy van nagyon erdekes egy fajta megbecstelenito, marmint jomagam. Udv.
  • Hát pásztorkutyákat itt mi nem láttunk, csak zergéket. Ami a tájékozódási képességet illeti, azon nagyon sokat segít a gps.
  • Engem miért nem hívtatok? én is mentem volna.
  • Aki még nem járta be Tusnádfürdőt keretező hegyeket, az elcsodálkozhat, hogy a fürdő fölötti hegyfokok egyikén valamikor vár őrizte a Tusnádi-szorost. Nem is akármilyen.
  • [ Fel ↑ ]
    Copyright © 2003-2024 Trekkingklub és barátai. Minden jog fenntartva. Tilos a weboldalon található videók, képek és szövegek írott engedély nélküli felhasználása, újraközlése. Közeli települések: Barnadu 1,95 km-re, Gyilkostó (Lacu Rosu) 3,65 km-re, Gherman 4,35 km-re, Bicaz-Chei 5,33 km-re, Ivanes 5,52 km-re. A megadott távolságok légvonalban értendők, hozzávetőlegesek. A webhely szeretettel készül, Szeretettel készül Csíkszeredában.