Videók közeli helyekről
Wild Ferenc vasalt mászóút - Kis-Cohárd 2,01 km-re
Amíg első alkalommal többnyire sötétben másztam meg az új vasalt mászóutat, most sikerült nappal bejárni. De így is lekéstem pár perccel a naplementét.
Wild Ferenc-emlékút - Kis-Cohárd 2,02 km-re
Az elmúlt napokban a csapból is ez a hír folyt, végre elkészült és felavatták a Kis-Cohárd délnyugati falán kiépített vasalt mászóutat. Az új útvonal a Wild Ferenc-emlékút nevet kapta, az egykori hegyimentőről, szakíróról, a gyergyószentmiklósi hegyimentő egyesület egyik alapítójáról.
Mária-kő, északkeleti kilátó - Békás-szoros 3,14 km-re
A Békás-szorosban található Mária-kő északkeleti falának tetején levő kilátópontjáról 300 m mélységben tekinthetünk le a Kis-Békás-patak torkolatára. A Magyarok hídja fenyőfák takarásában van. Az út a Pokol torkában kanyarog, a Bardócz-fal és a Szurdok-kő között.
Közeli rejtekhelyek
(részletesen → rejtekhely.ro)
Gyilkos-kő 0,09 km-re
A Gyilkos-kő a Gyilkos-tó fölé emelkedik, attól keletre és mintegy 700 m távolságra - a legmagasabb pontja lapos részen van, ahol a mezőn egy métafa jelzi az 1408 méteres magasságot. A Gyilkos-kő nyugati sziklaperemén két fontosabb kilátópont is van, az egyik az 1378 m magasságban található nyugati kilátópont, illetve az északnyugati, ahol az egyik panorámakabin is található.
Astragalus vasalt mászóút 5,8 km-re.
Az Astragalus vasalt mászóút az astragalus gyógynövényről kapta a nevét.
Lázár várkastély 21,53 km-re. Gyergyószárhegy településéről az első, napjainkig fennmaradt okleveles
adat 1406-ból való, amikor egy Lázár Bernát nevű előkelő mondhatta a magáénak.
Mikó-kúria 49,01 km-re.
Mikó-kúria Csíkzsögöd, műemléképület a 19-dik századból.
Balu kalandpark 46,7 km-re.
A hargitafürdői Balu kalandpark másfél hektár területén 105 játékelem és 120 fára épített drótpálya kínál nem mindennapi élményt kicsiknek és nagyoknak.
Bányanyílás 47,28 km-re.
A Hargitafürdőre vezető út mentén, annak bal oldalán, az út alatt, van egy 1,8 hektáros meddőhányó.
Hozzászólások
Ez is megvan. Először nem annak a falnak a végében kerestem ahol volt, de aztán minden a rendes kerékvágásban alakult.Kerestem a betűket, és megtaláltam, elég hamar. Szerencsére nem voltak sokan a csúcson, így nyugodtan kereshettem.Mikor virágzik a harmatfű? Majd szólj nekünk is, mert megnéznénk.Mondjuk eltelt kb fél óra amíg meglett:) Miután körbetapogattunk mindent.Végre nyitva. Ez is sikeresen meglett, a mai nap.Lévén hogy ott voltam a rejtésnél nem minősítem találatnak.Megtaláltuk. Igaz csak második nekifogásra.A viszzautazas alatt, Udvarhelyröl, itt is megneztuk a helyet.Tyűha, itt aztán jól főznek. Miután elfogyasztottuk ízletes fotótábori ebédünket, s mielőtt megkezdődött volna délutáni 'fotó szessön', kikértük a
ládikót.Miután türelmesen kivártuk, hogy a juhnyáj befejezze a delelést a csúcsnál, megtaláltuk a ládát. Igy volt időnk gyönyörködni a Pogányhavas nyújtotta panorámában.Nem tudunk menni. Udv.Miutan kivigyazkodtuk magunkat a Vigyazo-kovon, folytattuk az utat az Ocsem tetore. Szikrazo napsutesben, idealis latasviszonyok mellett, gyonyorkodhettunk a panoramaban ami elenk tarult.Mivel a Kannásné fájának a maradványa egy magánház udvarán volt, oda nem rejtettünk. Kannásné fája a szejkefürdői Borvízmúzeum elé került.Mivel a helyet ismertuk, egy gyors kereses utan meg is talaltuk a ladat. Koszonjuk a rejtest.Négy hét után újra itt. Most a Nádas patak völgyéből kapaszkodtunk fel.A Csudálókőnél túráztunk, majd Libán, Sikaszó, végül Ivó látnivalóit néztük meg. Köszönjük a rejtést.Igyekeznem kellett, mert lassan sötétedett. Egy kis marosszentgyörgyi forgolódás után eljutottam a templomhoz.Február közepén én is jégsztalagmitokat csodálni indultam a Vargyas-szorosba. Aki tél végén érkezik ide, méter magasságú, jégből képződött cseppköveket figyelhet meg a homoródalmási Nagy-barlang Csudáló-kő sziklafalában tátongó bejárati részében.Nalam is gond van a rugalmas gondolkodassal. Ezt leszamitva erdekes alkotasok vannak arrafele.