Szurdok-kő - Békás-szoros | Képek

64086484800
64086544801
64086564802
64086574803
64086584804
64086594805
48086606406
64086644807
Az oldal sz. 1, képek: 1-8, 18 fotó összesen. >>>
A Szurdok-kő a Békás-szoros egyik leglátványosabb helye. Kilátópontjairól, a sziklafal tetejéről tekithetünk rá a szoros legszűkebb és egyben legszebb részeire, a Pokol torkára és a Pokol tornácára. Megcsodálható innen az Oltár-kő sziklája, a Bardócz-hegy párkányai, a Mária-kő, a Kis-Békás beömlésével szemben emelkedő Őr-torony.

Nemrég vaskorlátot erősítettek a Magyarok hídjának befejezetlen betonhídjára, valamint egy fából ácsolt híd segíti az átkelést a Kis-Békás-patakán. Idáig elég körülményes volt az átjutás, hiszen át kellett gázolni a gyakran megáradt patakon.

A Kis-Békás kilátópontjának nevezett helyen fából ácsolt paddal és asztallal ellátott pihenőhelyet találunk. Itt balra kell elhagyni a sárga sáv jelzést, majd fehér festékkel 'jelzetlen' csapáson juthatunk fel a Szurdok-kő sziklaperemére.

Visszatérve érdemes felkeresni a Kis-Békásba beömlő Fehér-patak által létrehozott látványos vízesést. A sárga sáv jelzésen tovább haladva, majd a Fehér-patakon átkelve, a jelzést jobbra elhagyva kell leereszkednünk a Kis-Békás völgyébe, egy jelzetlen, de jól kitaposott ösvényen.
[ Ro ] - [ En ] - Túrázás - Békás-szoros
2010.6.6. Copyright © 2010 - 2024 Trekkingklub.com.
Már 8093 kép és 90 videó közzétéve. Regisztrálj a teljes hozzáférésért.

Közeli turisztikai látnivalók képei

Szurdok-kő - Békás-szoros
Szurdok-kő - Békás-szoros (2006.9.16. - 18 kép) 0 km-re
Vízesés-barlang - Békás-szoros
Vízesés-barlang - Békás-szoros (2004.10.4. - 10 kép) 0,27 km-re
A Vízesés-barlang a Békás-szoros alsó végénél a Békás folyó bal partján fekszik. A neve onnan származik, hogy kiadósabb esőzések után belőle kifolyó csodálatos vízesés gazdagítja a lerohanó Békás vizét.
Békás-szoros
Békás-szoros (2004.8.1. - 9 kép) 0,27 km-re
A Békás-szoros a Keleti-Kárpátok legszebb szurdokvölgye. Védett terület, a Békás folyó völgyében található.
Lángnyelv-barlang (Flacara) - Békás-szoros
Lángnyelv-barlang (Flacara) - Békás-szoros (2015.1.15. - 20 kép) 0,39 km-re
Flacara-barlang - Békás-szoros
Flacara-barlang - Békás-szoros (2004.6.25. - 14 kép) 0,39 km-re
Kis-Békás-szoros
Kis-Békás-szoros (2005.6.25. - 18 kép) 0,39 km-re
A Kis-Békás-szoros a Békás folyó jobb oldali Terkő-mező közeléből eredő pataknak a legalsó szurdoka. A szoros hossza körülbelül 2 km, a Békás folyóval való torkolattól 500 méterre hétlépcsős zuhatag és kőüst sor ékesíti.
Kis-Békás-szoros
Kis-Békás-szoros (2004.6.6. - 8 kép) 0,44 km-re
[ Fel ↑ ]

Videók közeli helyekről

Mária-kő, északkeleti kilátó - Békás-szoros 0,56 km-re
A Békás-szorosban található Mária-kő északkeleti falának tetején levő kilátópontjáról 300 m mélységben tekinthetünk le a Kis-Békás-patak torkolatára. A Magyarok hídja fenyőfák takarásában van. Az út a Pokol torkában kanyarog, a Bardócz-fal és a Szurdok-kő között.
A Lapos-patak vízesései - Békás-szoros 1,25 km-re
A Békás-szoros egyik kevésbé ismert, jelzetlen ösvényen megközelíthető látnivalója a Lapos-patak vízesés-sorozata. A Lapos-patak a Kupás-kő és a Bardócz-kő között folyik lefelé, végül az Oltár-kő alatt látványos zuhatagokat alkotva ömlik be a Békás-patakba.
Astragalus vasalt mászóút télen - Glod-kő, Munticsel 2,21 km-re
A Súgó-szoros hivatalos webhelyén megjelent az információ az Astragalus via ferrátának keresztelt új vasalt mászóútról. A Munticsel - Súgó-szoros természetvédelmi, Natura 2000-es terület a Hargita megyével szomszédos Neamt megyében található.

Közeli rejtekhelyek

(részletesen → rejtekhely.ro)
Szurdok-kő 0 km-re
A Szurdok-kő kilátópontjairól fantasztikus panoráma nyílik az alattunk kanyargó Békás-patakra, a korondi ajándékárusok bódéira, ezt a részt nevezik a Pokol tornácának. Talán ez a Békás-szoros egyik legszebb része, hiszen innen látható az Oltár-kő, a Bardócz-hegy falai és a Mária-kőhöz tartozó Fekete-torony is.
Görgényi kőgombák 40,68 km-re. A Görgényi-havasokban, Maroshévíztől 10 km-re, az Öreg-tető szomszédságában, több különös sziklacsoportot találunk.
Német katona sírja 25,85 km-re. Egy német katona sírja - Bálványos-pataka, 12/a főúttól körülbelül 4,5 km.
Kígyó-vízesés a Vargyas-patak oldalágán 47,83 km-re. A Szentegyházasfaluból a Madarasi Hargitára vezető út mellett, a mini vízierőműtől északra körülbelül 600 méterre, a Transzhargita út melletti sziklabástyájától körülbelül 300 méterre délnyugatra, a Vargyas-patak egyik baloldali mellékága hatalmas erővel zúdul alá a hegyoldalon.
Katolikus templom 46,58 km-re. Csíkcsomortán Csíkpálfalva községhez tartozó falu, Csíkszeredától 7 km-re északkeletre, az Aracs- és Remete-patakok találkozásánál fekszik.
Váracska és a Szerzetesek 19,31 km-re. A Váracska és a Szerzetesek sziklatornyoknak adott nevek, melyek a Detunátáktól nyugatra emelkednek, a kék sávval jelzett túraösvény fölé.

Hozzászólások

  • Érdekes, hogy vannak olyan rejtések, amelyeket a gazdájuk soha be nem jelentett sehol. És aztán mégis, valamikor, valahol, valaki rábukkan egy ilyen ládára.
  • Két lehetőség is van. A faluban kell szólni, hogy a várhoz szeretnének felmenni és megkérni, hogy nyissák ki a kaput.
  • Volt már részem metsző szélhez, hideghez, nagy hóhoz a Kondra-kereszt közelében, tudom milyen megpróbáltatás lehet. Én általában Setétpatak felől közelítem meg a helyet, télen hótalpakon.
  • Ott voltam a csúcson, és nem tudtam, hogy itt rejtőzik egy geoláda. Szomorú vagyok, mert egy nehéz úton másztuk meg.
  • Hat, beccszora ez meg sem fordult abban a 20 centi feletti fejemben :-). Lett volna sikerem, lehet kihivjak a mentosoket.
  • De sosem figyeltem fel rá, hogy ennyi gömbkő van még a Sárosbükkben. Már most rezervátumnak kellene nyilvánítani ezt a helyet, mielőtt innen is eltűnnek a gömbkövek, mint a Békásból vagy Györgyfalva környékéről.
  • Hat Imecsem nem hiszem rajongana a csereajandek statuszert.
  • Varjuk a leirast :-).
  • Onnan visszafelé találtuk meg, remek őszi időben, csodálatos őszi illatokkal. Kicsit bóklászni kellett.
  • Elhaladtunk a már romos, valamikori Ibolya strand mellett. Majd az Ibolya-forrást elhagyva, erdőben haladtunk tovább.
  • Még nincs meg a pontos dátuma a következő falunapoknak, valamikor jövőben. Egyébként az idei ünnepség része volt a kilátó felavatása, amit a helybeliek nagyrészt önerőpől építettek fel, valamint a tájékoztató tábla elhelyezése is.
  • Leültünk, ott volt, megtaláltuk. Rendkívül érdekes hely ez a forrás.
  • Második helyezés, annak ellenére, hogy egy év telt el az első megtalálás óta, de reméljük, hogy a következő megtalálásig azért nem fog még egy év eltelni. Könnyű kis séta még így télen is.
  • Vadrozsák és autóparkok közt.
  • Csendes a környék, szép napos délután, öröm itt üldögélni, nézelődni.
  • Reggel indultunk a Marosvásárhelyi EKÉ-vel. Szovátán túl vitt a busz.
  • Nem az ékezet hiánya miatt javítottam át Szállásra, hanem azért mert két l-el küldted a szöveget. Idézem "Eszakon a Szallas mig delen a Szelviz patakok fogjak kozre".
  • Egy honismereti túra alkalmával, amíg készült a parázs a szalonnasütéshez, elindultam kincskeresésre. Nagy szerencsém volt, mert szűz ládát találtam.
  • Az új útnak köszönhetően olyan helyek lettek elérhetőek az átlagember számára is, amelyekért máskor sokat kellett gyalogolni. Én éppen egy vasárnapi nap jutottam el ide, hát a helyzet hasonló a Transzfogarashoz hétvégeken.
  • Harmadszor jártam ott és sikerült zavartalanul megoldani, senki sem volt a környéken. Mikor másodszor jártam láttam, hogy dolgoznak ott.
  • Gyönyörű hely, és szépen rendbehozták a vártemplomot. A gondnoknő mesélte, hogy a hét más-másnapján ugyanitt tartják az evangélikus, református és katolikus szertartást is.
  • A kupakhoz sem lehet hozzáférni. Nem volt lazítóm, mert szabadságon lévén az orvosi táskám és a szívszerek nem voltak kéznél.
  • Bálványosvár felé.
  • A Kis-Somlyó tetején, 834 méter magasságban épült a nép nyelvén Silator-kápolna néven is ismert kápolna. Tulajdonképpen az üdvözítõ, szabadító Krisztusról nevezték el.
  • A Bánya-patak völgyéből indultam, az Óriások asztalától. Az eredeti elképzelésem szerint ott megebédeltem volna, de sajnos Pista bá otthon felejtette a szalonnát.
  • Mar majdnem sotetben botorkaltunk lefele az Urmosi Toperol. Kegyetlen direktben innen lejonni, de ugy iranyitottam a csapatot, hogy a barlangokhoz erjunk.
  • Egy érdekes kincskereső verseny a citromos csíki sör féjszbuk oldalán :-). Ha valaki megnyeri a láda sört, ránk is gondoljon :-).
  • Orulok, hogy vegre valaki megtalalta ezt a ladat. Es orulok neki, hogy Istvan volt az.
  • A Csukás hegységből hazafele jövet, már sötétedéskor, megálltunk egy utolsó ladakeresésre. Bár az uthoz közel van, a hely elég ciheres, tele szúrós bokrokkal, ráadásul kidöntött otthagyott fenyő is nehezíti a terepet, hang aláfestést pedig a magasfeszültségü vezetékek vésztjósló sistergése ad.
  • Petőfi Sándor 1843-ban szállt meg itt, mint oly sok más helyén is az országnak. A mai könyvtár-színház helyén vendégfogadó állt.
  • [ Fel ↑ ]
    Copyright © 2003-2024 Trekkingklub és barátai. Minden jog fenntartva. Tilos a weboldalon található videók, képek és szövegek írott engedély nélküli felhasználása, újraközlése. Közeli települések: Barnadu 2,21 km-re, Gyilkostó (Lacu Rosu) 3,46 km-re, Gherman 4,53 km-re, Bicaz-Chei 5,48 km-re, Ivanes 5,59 km-re. A megadott távolságok légvonalban értendők, hozzávetőlegesek. A webhely szeretettel készül, Szeretettel készül Csíkszeredában.