Közeli turisztikai látnivalók képei
Gyimesi-hágó - Pogány-havas (2009.6.21. - 16 kép) 3,39 km-re
A Pogány-havas tetejére várat helyez a néphagyomány. Ennek ma nyomai sem fedezhetők fel.
Bagolyvár - Görbepataka, Gyimes (2009.6.21. - 15 kép) 11,02 km-re
Görbepataka település Bagolyvár elnevezésű csodálatos sziklaképződménye, impozáns sziklacsúcsa, a második világháború idején fontos stratégiai szerepet töltött be. Jeles ünnepek estéin őrtüzek világítják be innen a völgyet.
Kondra kereszt - Hármaskő (2009.7.4. - 24 kép) 15,43 km-re
A Hármaskő a Csíki-havasok északi részében, a Kondra-kereszt turisztikai csomópontjától délkeletre található. Egy hármas tagozódású, triászkori dolomitmészkőből álló sziklaszirt, mely őskori kristályos alapkőzeten áll.
Harom vára romjai - Csíkzsögöd (2007.10.15. - 10 kép) 16,4 km-re
Harom vára a 12-dik század eleje körül épült, és az Erdélyt keletről védelmező várrendszerhez tartozott. Csíkszeredától délre, Zsögödfürdő dél-nyugati határában, a Harom-tető 1079 m csúcsától keletre található.
Videók közeli helyekről
SkiGyimes sípálya - Gyimesfelsőlok 9,75 km-re
Köztudott, hogy Torockón, a Székelykő miatt, a Nap kétszer kel fel. De talán azt kevesen tudják, hogy Gyimesfelsőlokon a Nap háromszor nyugszik le. Ezt az egyedi élményt :-) a Ski Gyimes sípályán lehet megtapasztalni, a délutáni sízés alkalmával.
Ski Gyimes sípálya - Gyimesfelsőlok 9,75 km-re
A Ski Gyimes sípálya Gyimesfelsőlokon található, közvetlenül az főút mellett. 800 m hosszú, a szintkülönbség 160 m. Egy tányéros és egy csákányos felvonó visz fel 1060 m tengerszint feletti magasságba.
Közeli rejtekhelyek
(részletesen → rejtekhely.ro)
Csíkszépvízi víztároló 0,65 km-re
A Csíkszeredától 14 km-re északkeletre található csíkszépvízi víztároló Csíkszereda vízellátását biztosítja. 1981 és 1986 között, egy agyagmagot tartalmazó földgát emelésével hozták létre, a Szépvíz-patak völgyének felső szakaszán.
Orbán Balázs-barlang 36,84 km-re.
A Vargyas-szoros legnevezetesebb barlangja az Orbán
Balázs barlang (Kőlik, Nagybarlang, Almási barlang), melyet az elmúlt évszázadok folyamán számos híresség – Jókai Mór, Wesselényi Miklós, John Paget meglátogatott.
Asztag-kő 17,37 km-re.
A Hargita-hegység egyik kevésbé ismert gyöngyszeme az Asztag-kő.
Begyenkő kőgombája 38,93 km-re.
A bálványosi Begyenkő neve a rég kihalt bölény emlékét őrzi, hiszen a régi magyar nyelvben abban az időben a bölényt még begyennek nevezték.
Zsögödi vár 13,81 km-re.
A zsögödi várnak is nevezett egykori erődítmény az Olt jobb partja fölé emelkedő Kis-Vár dombján volt.
Mofetta 20,75 km-re. Mofetta - Hargitafürdő.
Hozzászólások
Jó a fotó a gólyákkal. Biztos nagy élmény volt nekik, egy mindenre elszánt emberleányát látni.Nem tudunk részt venni.Még jó, hogy az ünnepélyes átadás előtt kipróbáltam a Létrákat, ingyen, nem én voltam a mínőségi ellenőr, csupán a kíváncsiságom hajtott, valóban borsos a belépőjegy, azaz a fellépőjegy. Kifizeted és kérdezed, hol a felvonó, csak akkor jössz rá, hogy ez a Zsír új Hét Létra.Szép volt az idő, gyönyörű volt a kilátás. Sokan nem járnak errelelé, mert a miénk volt a harmadik beirás, pedig csak egy könnyű séta (25 perc) a Bükkszádi vasúti megállótól.Csak egy kicsit szemetes a környek.Most kezdtem leltarozni es a port letorulni.Pedig úgy örültem, hogy megnézzük élőben is a híres fát, amire annyit szavaztam :) A hely egyértelműnek tűnt, apró kövek és cserépdarabok jelezték, hol lehetett a láda. Kár.A tatai várban működő Kuny Domonkos Múzeumban most egy új, ideiglenes kiállítás is bemutatja a tatai Kálvária-domb földtörténetét és az itteni őstenger világát.A Bethlen negyedből indultunk gyalog, hogy egy kis városnézés is legyen a sétában. Szép faragott székelykapukat csodálhattunk meg.Nagyon szép, napos délután volt és nem volt túl sok
látogató sem. Eszünkbe jutott, hogy nagyapánk volt a harangozó, és
1975-ben ő szólaltatta meg újra a Szent Anna kápolna harangját.Nehéz a "varrótű" közelébe férkőzni, átvergődve a borókatengeren, de megéri a fáradságot. A derék túrázó jutalma egy geoláda, illetve néhány liter egészséges magaslati levegő, amennyiben a jóámber felmászik a sziklára.Könnyen megtaláltam. Miután az ilfovi turisták megcsodálták a kaput és felcsomagoltak almával a szomszédos gyümölcsösből.De sosem figyeltem fel rá, hogy ennyi gömbkő van még a Sárosbükkben. Már most rezervátumnak kellene nyilvánítani ezt a helyet, mielőtt innen is eltűnnek a gömbkövek, mint a Békásból vagy Györgyfalva környékéről.Szives elnezeseteket kerem avegett, hogy veszelybe sodortam testi epsegeteket. Igerem, kovetkezo alkalommal minimum barlangi buvar tapasztalat fog kelleni, hogy eljussatok a ladahoz.Ha a Kormos-patakon át közelítjük meg, akkor a kápolna mögött egy fa odvában van elrejtve. A következő kereső esetleg vigyen magával egy műanyag zacskót, mert a régi már teljesen tönkrement.Eddig is több alkalommal voltam a templomban, de most csak körbejárni tudtam. Sose tudom megérteni, hogy a falusi templomudvarok miért vannak zárva.Szep rejtes.A folyamatos jelen joggal használható, mert egyéb nem létezik. Nincs múlt, és nincs jövő, csak a folyamatos jelen.Inkabb az unokabatyam kitartasa volt, mert en mar szinte meg voltam gyozodve, hogy beolmott, vagy eltuntettek. Nem találtuk meg. A környéken minden le van tarolva, a derékba tört fák, bokrok, csak a nagyobb fák állnak.Igaz, hogy a nedves avar, meg a nedves kövek csúsztak egy kicsit, de hát december van.Koszi a rejtest.Nem volt konnyu megtalalni.A 7. évforduló alkalmából találtam meg ezt a geoládát.Koszi. Most mar jol olvashatom a lada leirasokat ujbol.Mivel ezúttal is gyalog (vonattal) voltunk, és a 40 km-es körút sok lett volna a szilveszteri zuhogó esőben. Az előző napok csodálatos téli romatikájának olvadásakor, ráadásul mind műúton.Nagyon rendezett a templomudvar és a szoborpark. Annyira, hogy egy kicsit Németországban éreztem magam.A Brassoi Turista Egyesulettel taboroztunk a Nagyhagymas labanal. Veluk turazva talaltuk meg a ladat.Kar, hogy a lancfuresz nyomot hagyott nehany fan.Jó magas a temető dombja. Téliesen öltözve, az évvégi napsütésben jól megizzadtunk, mire felértünk.