Közeli turisztikai látnivalók képei
Pricopan-gerinc - Macin-hegység (2010.5.25. - 61 kép) 106,65 km-re
A Pricopan-gerinc a Macin hegyeinek impozáns mellékgerince, melyet hatalmas gránitképződmények, kiemelkedő sziklatömbök és látványos körpanorámák jellemeznek. A táj és a domborzat alpesi jellegű, és bár látszólag kicsinek tűnik a csúcsok magassága, az itt túrázót mégis folyamatos megerőltetésre kényszeríti.
Sárvulkánok - Berca, Buzau (2007.8.20. - 35 kép) 191,69 km-re
A sárvulkánok, vagy ahogy a helybeliek elnevezését le lehetne fordítani, iszapfortyogók, néhol a 3-4 métert is elérik. Működésük nincs kapcsolatban a vulkánossággal.
Dácittufa - Manzalesti (2012.4.11. - 4 kép) 204,76 km-re
Fehér dácittufa (Grunjul de la Manzalesti), két patak összefolyásánál, Manzalesti község központjában, Buzau (Bodza) megyében. A grunj szó magyarul szorulást jelent, a két patak összeömlésére utalhat.
Ulmet falu kőgombái (2012.4.11. - 54 kép) 208,61 km-re
Lezuhant és kővé vált repülő csészealjak kertje.
Videók közeli helyekről
Velnica-kőbánya vízesései - Aknavásár 266,51 km-re
A Velnica-kőbányából indulva, a vad és mászkálós terepekhez szokott, vállalkozó kedvű természetjáró egy igazi vízesés-paradicsomot fedezhet fel. A kőbánya felső részénél két patak folyik össze.
Létrás-szakadék és vízesés - Nagy-kő-havas 275,17 km-re
A Csűr-kő árka nevű bővizű patak egy 50 m magas mészkősziklát szelt ketté a Nagy-kő-havasban. A szűk hasadék hossza 160 m, benne 7 vízesés és több kisebb zuhatag található. A Létrás-szakadékot vaslétrák és pallók teszik járhatóvá.
Létrás-szakadék tiroli csúszópálya - Nagy-kő-havas 276,32 km-re
A Létrás-szakadéktól visszafelé, gyaloglás helyett le is lehet siklani. A Tiroli csúszópálya 21, egymást követő szakaszból áll, összhosszúsága több mint 2 km. Elég borsos ára van a szórakozásnak, de egy élmény kipróbálni.
Közeli rejtekhelyek
(részletesen → rejtekhely.ro)
Katolikus templom 15,7 km-re
A Konstanca megyei Ojtoz falu Lumina községhez tartozik, tudomásunk szerint a legdélibb és legkeletibb magyar falu, 1923 április 23-án alapították. Itt kaptak földet Ferdinánd királytól azok a Lujzikalagor moldvai csángó faluból származó és leszerelő katonák, akik az első világháborúban harcoltak.
Kréta-tó 33,73 km-re.
A Murfatlar várostól délre található Kréta-tó turisztikailag kiépítetlen hely, látványos helyszín esküvői fotózások számára.
Kilátópont 26,68 km-re.
A szoros hossza 2 km, mindenképp érdemes gyalog bejárni.
Katolikus templom 15,7 km-re.
A Konstanca megyei Ojtoz falu Lumina községhez tartozik, tudomásunk szerint a legdélibb és legkeletibb magyar falu, 1923 április 23-án alapították.
Hozzászólások
Elindultunk forráskeresőbe. A hadiútra felkapaszkodtunk, ámultunk bámultunk, míg a jégverés lehajtott a hegyről.Hogy "egyesek" mikor fogják megkapni az üzenetet, és mennyire fog tetszeni a rejtett célzás. Egyébként nem én kezdtem, de úgy néz ki szó szót, poén poént követ.Megtalaltuk. Ott kucorgott a tuskoban.Meg egy ejszakai talalat.Örülök, hogy a szülőfalumba is eljutott ez a játék. Nagyon szépen köszönöm a rejtést.Gyönyörű napsütéstben, tücskök dala kisért fel minket a várig. Szamóca és virág illat emlékeztette az érzékszerveinket, a természet nyujtotta szépségekre és izekre.Október utolsó napján, útban a temetők felé.A műúton, a természetvédelmi terület bejárata mellett, és fogalmam sem volt, milyen szép hely rejtőzik a lépcsők felett. Hát, nem volt az a "nagyon száraz, meleg idő", így nem is kísérleteztem a szurdokkal Lényeg, hogy még viszonylag jó vétellel felkapaszkodtam a láda magasságáig, ahol aztán teljesen elment a vétel.Megvan, juhiii. Értem. Tehát te mindenáron fel akartál mászni a kilátó tetejére, és az érted aggodó társaid nem akartak felengedni.Lehet, siztem a Sugon, Kicsi es Nagy Mihalyon egyarant. Az utobbin eleg gyenge a ho, de az e heti havazasok utan az is egesz jo lesz.Útban a Súgó-barlang fele megálltunk egy kis pihenőre.Egy jó kis téli séta a tesommal. Míg a többiek síeltek a köves
pályákon.Besötétedett és éhesek lettünk. Mára ez volt az utolsó.Megtaláltuk a kápolna mellettit, kicseréltük a zacskót, kivettünk egy pénzérmét és egy kék R betűt, betettünk egy Ice Age mamutot, névjegyet, 1 lejes bankót.ABekukucskáltunk a likon, nincs. Benéztünk a kerítés felett, és ott volt a földön.Nagy örömmel nézegettem a frissen feltöltött képeket. Legjobban a Laci bácsi tanyája című tetszett, de tóról készített képek is jól sikerültek.A vár a nevét az andezit sziklák között lakó sólymokról kapta. Feltételezés szerint itt fogták a töröknek adóként adott vadászsolymokat.Bizony egy kamasz, azaz fiatal es elegge sotet, szinte fekete szinu bundaju medvevel neztunk szembe. Alig 70-100 m-re ahogy elindultunk be az erdobe a kuttol.A Nedves-túra alkalmával, a Tiha-csúcs felé menet bukkantunk rá erre a kilátóra. Mi a Tiha-vízeséstől jöttünk fel.Megtaláltam, de nem ott ahol számítottam rá. Végigjártam jónéhány udvart mindkét oldalon míg rátaláltam.Majd írok az angyalnak, létrát fogok kérni, és levadászok mindent előled.Vajon laknak még a padlástérben? Most este csend van és békesség, csak mi kuvikolunk erre?De nem biztos, hogy sikerül. Ez alkalommal nem volt senki a környéken (csak a rejtő, de ő nem zavart a keresésben, igaz nem is segített), a kapuról is kiderült, hogy nyitható. A pet előforma hamar előkerült.Sikerült megtalálnom.Be van ázva?De igen, bejelentették, "bbbisti" néven az előttem szólók. Csak elírtam a dátumot, nem emlékeztem már pontosan :) Van néhány képem, de egyiken sem látható teljes egészében a sziget, mivel általában a part mellett áll, néha össze is akad a partmenti bokrokkal, ezért történhet meg az, hogy ha valaki nem tudja pontosan, hol kell keresni, csalódottan távozik :) sajnos az említett "szigetúsztatásról" nincs kép.Nem is tudtam erről a forrásról, pedig sokat jártam a környékén. Meglepő, hogy milyen bővizű a szárazság ellenére.Vidalykői túra alkalmával látogattuk meg a torockószentgyörgyi ládát.