Közeli turisztikai látnivalók képei
Szolcsvai-búvópatak barlangja - Torockói-hegység (2006.5.16. - 15 kép) 14,55 km-re
A Szolcsvai-búvópatak barlangja a Torockói-hegységben található egyetlen védett barlang. A Ponor víznyelőnél felszín alá tűnt két patak vize 1214 m felszín alatti út megtétele után 90 méterrel alacsonyabban kerül ismét a felszínre.
Videók közeli helyekről
Hili-odú vasalt mászóút - Tordai-hasadék 24,32 km-re
Amíg első alkalommal délelőtt, most a lenyugvó nap fényeiben másztam meg a Tordai-hasadék vasalt mászóútját. Különleges hangulata volt a pirosba öltözött szikláknak, a naplementét pedig a via ferrata tetejéből csodálhattam meg. Bár jobban szeretem a napfelkeltét, hiszen az többet tart. :-)
Fekete kövek vasalt mászóút - Bihar-hegység 57,01 km-re
A Fekete-kövek nevű szikla a Bihar-hegységben, a Bihar-hágó közelében, attól nyugatra található. Érdekes, hogy a helyiek (ha jól értettem) nem ismerik ezt a nevet, hanem a Piatra Buna (Jó-kő) elnevezést használják a látványos sziklavilágra.
Czárán Gyula-cseppkőbarlang - Mézged, Királyerdő-hegység 74,59 km-re
A Czárán Gyula-cseppkőbarlang Mézged falu területén, Belényestől 22 km-re északra található, a Királyerdő-hegységben. Egyik első turisztikailag kiépített barlangunk, feltárása Czárán Gyula barlangkutató és turisztikai szakíró nevéhez fűződik.
Közeli rejtekhelyek
(részletesen → rejtekhely.ro)
Veres kastély 21,29 km-re.
A magyarszilvási Veres kastély XVIII-XIX századból származó épület.
Székelykocsárd 41,71 km-re. Kocsárdról a hagyomány azt tartja, hogy hajdan a Rosszpatak völgyében és temploma tőle jobbra, az Aranyos felé eső fennsíkon feküdt.
Mátyás király szülőháza 34,48 km-re.
Itt született Mátyás király, Méhfi Jakab polgár és szőlősgazda házában, 1443 február 23-án.
EKE-forrás Kolozsvár 24,46 km-re. A Kolozsvár melletti EKE-forrás a Szelicse és Kolozstótfalu közt elterülő erdőben, a Hideg-hegyen található.
Báthory István elméleti líceum 34,23 km-re.
Báthory István elméleti líceum, volt Piarista líceum - Egyetem utca 7-9.
Hozzászólások
Minden irányból, útvonalon jártuk már a Nagy-Mező-Havast, a Görgényi-havasok legmagasabb csúcsát. Lehet a Bucsin-tető felöl közelíteni (felemás a jelzés), lehet Szovátáról három úton is (jók a jelzések), lehet Vármezőből (jó jelzések), és lehet Laposnyáról a Székely-patak völgyéből felmenni (semmi új jelzés).Csodálatos társakkal, csodálatos időben, csodálatos tájakon, egy csodálatos napot töltöttem kedvenc hegységemben. Első rejtés a nyereg volt.A Szent Anna-tó-tól visszajövet úgy döntöttünk, hogy megállunk és szétnézünk Tusnádfürdőn is. A borvíz finom volt, hasonlít a
csikszentkirályira.Családos biciklizéssel egybekötve sikeresen megtaláltuk. Köszi a rejtést.Nagyon pofák voltak azok a régi kőkeresztek, amiket az orgonabokrok bevettek. Így van egy pár kőkereszt és orgonabokor közötti lehetőség a körzetben.Napi portyazasunkat nem is fejezhettuk volna be, csakis egy SZNM-es ladikaval, es azzal haza is huztunk mint a darvak valahol a deltaban.Óvodás koromban vadregényes kastélynak láttam a Márton Áront, az udvaron és a Micsurinon különféle kalandok vártak. Gimnazistaként is izgalmas volt itt az élet.Köszönjük a rejtést, csak ajánlani tudjuk. A bővizü karsztforrás vize kristálytiszta, finom.Kicsit lehangoló látvány, látni ahogy egyre rosszabb állapotba kerül a kastély.Reméljük minél hamarább restaurálni fogják ezt a szép villát. Megérdemeli.Ma delelott vettem eszre, hogy megjelent itt a lada. Ugy inteztem, hogy utam legyen a kozpontba.Érdekes a fenti hozzászólás ékezet- és szóhasználata, népi hiedelmen alapuló tartalma. Érdemes megfigyelni azt a módszert is, amivel információt keresünk a neten.Sokszor végig sétáltam a sétányon - keresve egy emléket, valamit, ami a dédapámra emlékeztethetne. 1900 augusztus 3-án történt.Ujbol egy jo kis kirandulas a csipet csapattal. Fél óra gyaloglás után értünk fel a romokhoz. A háttérben még havasak hegyek.Június második felében, a Digital Transilvania néven szervezett kulturális fesztivál keretén belül, kifestették a Rákóczi-lépcsőt. Az ötlet a Művészeti Líceum diájaitól származik, a projekt állítólag az utcaművészet kategóriába esik.Az abonyi természetjárókkal Erdélybe utazva kerestem meg Teveladyvel. Köszönöm a
rejtést.Legyen ez akkor neked a szerencsehozo vizsga-kabalad. Remelem talakozunk is majd valamikor.Kesztyűt kell vinni. Nem vicc, mi kesztyű nélkül oldottuk meg az ügyet de elég durva érzés volt.7 diák kíséretében a nedves Pádisról a bűn-rossz úton leereszkedve tettünk egy kis kitérőt ehhez a szép helyhez. Sajnos nem volt időnk a leírás szerint elmenni a terasz szélére, így a tavakat nem láttuk.Ismet arra jartunk, a kapuban egy uj, gyonyoru Szent Laszlo szobor fogadott a felujitott templom elott. Egy héttel a szelídgesztenye fesztivál után bukkantunk rá erre a helyre, mégis jutott nekünk hírmondóban néhány gesztenye. S mert nem tudtuk, hogy Székelyföldön is van belőle, nagy élmény volt a csapat aprajának és nagyjának.Ez volt a kárpótlás Dugásfürdő után. Ötletes rejtés.Körbejártuk a valóban hatalmas Székelyvarságot több-kevésbé, a vízesés is szép élmény.Velem is megtörtént hasonló dolog. Vásárhelyi létemre, a téglagyári tavat csak nemrég fedeztem fel én is.Munka után fejet szellőztetni kívánkoztam a Nagyhagymás ölébe. Ömlött a felhő Szárazpatak irányából és szép lassan mindent elborított, a "kilátás" így is csodálatos volt.A nagyfőnök rejtett? Nem.Koszi, hogy megkerested.A Mohosba óránkén idegenvezető visz be csoportot. Ahoz képest, hogy minden nap erre jövök hazafelé munkából, sok idő eltelt mire bejelenthetem ezt a megtalálást is. Általában mikor erre járok, nincs hely parkolni de most találtam egy helyet.