Közeli turisztikai látnivalók képei
Kerekszéki Cseppköves-barlang - Borszék (2007.11.10. - 24 kép) 0,69 km-re
A Kerekszéki Cseppköves-barlang az ország leghosszabb mésztufában kialakult barlangja. Kialakulásában a mésztufát szétdaraboló, nyitott diaklázisrendszer játszott elsődleges szerepet, amelyhez hozzájárult a beszivárgó csapadékvizek szállító és oldó munkája.
Borszék (2003.9.14. - 9 kép) 0,98 km-re
Borszék, a Keleti-Kárpátok egyik legszebb fekvésű üdülőtelepe. Két részből áll: Alsóborszék, és Felsőborszék, a tulajdonképpeni üdülőtelep.
Kupás- és Szacskai-patak völgye - Borszék (2007.11.10. - 6 kép) 5,21 km-re
Borszék látnivalói közül megemlíthetjük a stílusos, patinás villákat, a források fölé emelt épületeket, a borszéki botanikai és a Kerekszék földtani rezervátumokat, valamint Borszék karsztképződményeit. Felsőborszéken még napjainkban is számos régi, patinás villát találunk.
Videók közeli helyekről
Pricske-tető - Gyergyói-havasok 19,3 km-re
Amennyiben a Gyergyószentmiklós, illetve Gyergyószárhegy felett őrködő Pricskére szeretnénk feljutni, a Güdüc-patak völgyéből indulunk. Utunk a Fehér háznak nevezett épületrom mellett vezet el.
Wild Ferenc-emlékút - Kis-Cohárd 25,28 km-re
Az elmúlt napokban a csapból is ez a hír folyt, végre elkészült és felavatták a Kis-Cohárd délnyugati falán kiépített vasalt mászóutat. Az új útvonal a Wild Ferenc-emlékút nevet kapta, az egykori hegyimentőről, szakíróról, a gyergyószentmiklósi hegyimentő egyesület egyik alapítójáról.
Wild Ferenc vasalt mászóút - Kis-Cohárd 25,3 km-re
Amíg első alkalommal többnyire sötétben másztam meg az új vasalt mászóutat, most sikerült nappal bejárni. De így is lekéstem pár perccel a naplementét.
Közeli rejtekhelyek
(részletesen → rejtekhely.ro)
Medvebarlang 0,07 km-re
A Medvebarlang egy hatalmas sziklákkal és mély hasadékokkal tűzdelt természetes képződmény. A barlangüregekhez egy nagyon keskeny szurdokon keresztül juthatunk el, melyeket fenyők és érdekes formájú sziklák vesznek körül.
Sziklaablak 39,94 km-re.
A Ládás Háza-barlang, illetve a felette levő sziklatető kilátójához vezető, piros ponttal jelzett turautvonalat követve, az ösvény mellett érdekes sziklaalakzatokat fedezhetünk fel.
Alsó-szoros 29,84 km-re.
A Kis-Békás-patak Békás folyóval való torkolatától 3 km-el fennebb a Gyilkos-havas két kisebb mészkő küszöbével szűkül össze a Kis-Békás-patak völgye.
Maros forrása 35 km-re.
A Maros földrajzi forrása a Gyergyói havasok Vaslábi-hegycsoportjához tartozó Fekete-Rez csúcsától nem messze található, eredő ága a Meszes-patak.
Jézus Szent Szíve kápolnája 26,85 km-re.
Gyergyószentmiklósnak a Gyilkos-tó felé tartó kijáratánál, a Békény- és a Vár-pataka között, meredek sziklaszirt tetején áll a kápolna.
Tamó sziklavára 38,84 km-re.
Tamó sziklavára az 1862 méteres Tamó-tetőtől dél-nyugati irányba 900 m távolságra, 1820 m tengerszint feletti magasságban helyezkedik el.
Hozzászólások
Látom, hogy Novák apó szobor talpazatáról lekerült, hogy a magyarok ölték meg. Egy háborúban meg-meghalnak a katonák, ez különben is szerb volt, nem oláh.Az afonya meg tenyleg finom, sot, talan nagyobbak is mint a Madarasi Hargitan. Érdekelne a Málnavész sziklája és a Csicsói Hargita közötti szakasz. Egy darabig én is elmentem, egészen odáig, ahol véget ér az erdőkitermelő út, és kezdődik az erdő.Jó látni hogy ilyen sokan tisztelik az emlékét. 3 helybeli epp vizet pompalt a torony mellett, es semmi jelet nem adtak annak hogy be akarnak fejezni. Idokozben batoritottak, hogy menjunk be, masszunk fel a toronyba.Nem lévén látogatási nap, szerencsénk volt, hogy mégis beengedtek a barlangba. A látogatási idő 40 percre volt korlátozva.Elnezest, en behasaltam a mozdony ala :-). Eleg gyakran jarunk Komandora, legkozelebb visszateszem.Ezt a ládát is megtaláltam, de a környéke nagyon kiábrándító. Pocsolya, szemét, bozót a környékén.Ha éppen nincs korán reggel. Nincs a közelben fenyőillatú zuhanyzó, karsztforrás vagy patakvíz.Ugy emlekeztem,hogy bejelentkeztunk a talan jovunk, de vegul is tenyleg nem jelent meg sehol. Igaz masok sem jelentek meg sehol, kivetel a Nem.Lehet, hogy régebb itt vitt az ösvény, de most ez egy félreeső hely, elég meredek oldalon kell sárban, bozótósban kapaszkodni, és az aljnövényzet miatt nem igazán látszanak a sziklák. Sajnos sok időnk nem volt rá, 2-3 perczig kerestük a fotó alapján a sziklát, de nem találtuk meg.Középre, szélre, mindanégy sarokból körülnéztünk, de nem volt. Középen aszittük már meglesz, de csak egy kő volt.Megtaláltam. Nem volt a helyén, az oszlopok közötti résbe volt beszorítva, de visszatettem a harang tartó vasra.Valahogy minden jól sikerült a tegnap. A túraéhes is jóllakott, a koncert is megmaradt, leszámítva, hogy egy kissé kifutottunk az időből.Szerencsere az orzo-vedo katona nem elo lelek. Mert ha az lenne lehet ,hogy meg lone is.Én igazán követtem volna a GPS-t de egy "kosztümös" katona határozottan megtiltotta. Hát ide is vissza kell majd jönnöm.Ekkor jelent meg a Hargita megyei atlasz, benne Apám képeivel. Ezek szerint õ már volt ott.A jobb hatso, ismerteto tabla feletti oszlop tetejen volt egy csavaros muanyag dugo. Ott lehetett, de mar nincs.De megtalaltuk.Nem annyira látványos, mint amennyire érdekes hely, nem véletlenül szerepel a Székelyföld 7 csodája között. A Rák tavát kihagytam az utvonalból olyan meggondolásból, hogy még korai a növényzet tavaszi életre kelése szempontjából, és reméltem, hogy nem fogok kiszáradt, porozó iszapvulkánokat találni.