Videók közeli helyekről
Gyimesi jegenyefenyők - Ilia-tető 7,78 km-re
A Gyimesek egyik kevésbé ismert látványossága a két óriás méretű közönséges jegenyefenyő. Magasságuk 42 m, átmérőjük mellmagasságban 110 cm, illetve 130 cm, becsült életkoruk 200-250 év.
Wild Ferenc vasalt mászóút - Kis-Cohárd 12,94 km-re
Amíg első alkalommal többnyire sötétben másztam meg az új vasalt mászóutat, most sikerült nappal bejárni. De így is lekéstem pár perccel a naplementét.
Wild Ferenc-emlékút - Kis-Cohárd 12,96 km-re
Az elmúlt napokban a csapból is ez a hír folyt, végre elkészült és felavatták a Kis-Cohárd délnyugati falán kiépített vasalt mászóutat. Az új útvonal a Wild Ferenc-emlékút nevet kapta, az egykori hegyimentőről, szakíróról, a gyergyószentmiklósi hegyimentő egyesület egyik alapítójáról.
Közeli rejtekhelyek
(részletesen → rejtekhely.ro)
Vasalt mászóút 0 km-re
Bár nem igazi via ferrata, az Egyeskő tetejére vastag vassodronyok segítik a biztonságos feljutást. A vasalt mászóút végén egy kis sziklatetőre jutunk, ahol épp annyi hely van, hogy egy pár ember elfér.
Szent Anna-kápolna 15,39 km-re.
Csíkszenttamás nyugati határában, egy dombon áll magányosan a Sándor család Szent Annának ajánlott sírkápolnája.
Panaghia-szikla 34,08 km-re.
A Panaghia-szikla a piros sávval jelzett túraösvényen található, mely a Dochia- és a Fantanele-menedékházak, illetve Durau üdülőhely között teremti meg a kapcsolatot.
Csalhó-kolostor 32,59 km-re.
A Csalhó-kolostort 1992-1993 között építették, és az Urunk színeváltozása jegyében szentelték fel.
A síroknál 35,31 km-re.
A kereszt feliratával ellentétben, az itt elesett hősök nem a (román) haza védelmében estek el, hanem német és orosz katonák voltak.
Bánya-tető 30,53 km-re.
A Madarasi menedékháztól a Fertő-nyereg fele az egyik lehetséges túraösvény a Bánya-tető mellett vezet el.
Hozzászólások
Csendes hely, látszott, hogy vakációznak a gyerekek. Azért, egy kicsivel több odafigyelést megérdemelne ez a park, legalább a Piski arborétum szintjére fel lehetne emelni.De ezúttal se bántam meg. Most a változatosság kedvéért ellenkező irányból, a Portile Inchise felől közelítettük meg.Váratlan látvány a gőzölgő vízesés és a csillogó jégcsapok. Sokáig gyönyörködtünk benne.b_istvan baratommal jartunk erre, elmeletileg ket lada kellet volna itt legyen, de tudtuk, hogy valoszinuleg egyet sem talalunk. Ezt sokat kerestuk, de szemmel lathatolag takaritottak a kornyeken, nyesedekek voltak mindenfele szep katonas rendben.Nem hinném, hogy a székelyudvarhelyiek nem szeretnek kirándulni, túrázni. Inkább az lehet a helyzet, hogy kevésbé informáltak.Érdekes rejtés, csodaszép hely.A kulináris drájvin túránk első megállója volt ez a csészealj leszállópálya. Egy kicsit lassan ment ugyan Fekete Pákó megskalpolása, s talán gyorsabban ment volna, ha nem vezet félre egy kicsit a GPS, de végül csak sikerült begyűjteni ezt a skalpot is és folytathattuk útunkat fel az Asztalkőre.Ez igy van, ez igy szep, es ez igy jo.Ez nagyon kalandosra sikerült, ugyanis nem volt nálunk lámpa, így szó szerint a sötétben tapogatóztunk. Jól el volt rejtve a
ládika, egyetlen darabkája sem kandikált ki.Orulok, hogy ennek a templomnak legalabb a kapuja hetkoznap is nyitva. Bar kincs megtalalasahoz nem kizaro feltetel, de akkor is.Eddig is több alkalommal voltam a templomban, de most csak körbejárni tudtam. Sose tudom megérteni, hogy a falusi templomudvarok miért vannak zárva.Meredek ösvényen közelítettük meg a vízesést. A látvány minden fáradságot kárpótolt s a ládát is megtaláltuk.Felmasztam es megtaláltam.Annyira zavar, hogy hiaba karcoltam ossze vissza a kezem, hogy nem is akarok tobbet arrafele menni. Mászni kellett érte, de összejött. Ami igaz, igaz. A szerelmesek kedvenc helye Marosvásárhelyen mindig is a Bulevárd volt.De igen, bejelentették, "bbbisti" néven az előttem szólók. Csak elírtam a dátumot, nem emlékeztem már pontosan :) Van néhány képem, de egyiken sem látható teljes egészében a sziget, mivel általában a part mellett áll, néha össze is akad a partmenti bokrokkal, ezért történhet meg az, hogy ha valaki nem tudja pontosan, hol kell keresni, csalódottan távozik :) sajnos az említett "szigetúsztatásról" nincs kép.Nem jöttem rá a képről, hogy mi lehet a kereszt, de a helyszínen már egyértelmű volt. Egy nagyon meleg május elejei napon indultunk fel az Istenszékére. Rég nem lehetett eső, a talaj nagyon száraz volt.Az Omul-csúcsról ereszkedtünk le, és mielőtt "hazafele" vettük volna az irányt, felkerestük a Török mecsetet. Egy teljesen más geologiai formáció, a Jurassic korból visszamaradt sziklacsuszamlás nyomán kialakult képződmény, amely csak akkor tárja fel magát, ha vesszük a fáradságot, és teljes valóságában megkerüljük.Nagyon látványos az út.Gondolkoztam, hogy miért nem függőhídnak neveztétek, de aztán amikor átmentem rajta, megértettem. A volt szeretőm három lépés után eldöntötte, hogy számára túlságosan is lengő.Nem tudom, hogy kinek volt nagyobb élmény? Nekünk, vagy az asszisztensnőnek?Barangolásunk folytatódott a vulkanikus kráterhez. Szép rejtés, szép hely.Mondjuk eltelt kb fél óra amíg meglett:) Miután körbetapogattunk mindent.Torockói szállásunktól nem messze, rövid bozótos, füves túrát követően érkeztünk a várhoz. A vár szépen megvan tisztítva, érdemes végig sétálni a romok között.Azért a térképért fizetnek is keményen. Több száz euróba kerül nekik, ennyit fizetnek a Maptimize-nek.Meggyesfalvi lakók meglepődve olvasták a helyi magyar és román nyelvű sajtóban a hírt. Hogy a prefektus és a marosvásárhelyi önkormányzat képviselői arra a következtetésre jutottak, hogy a lakótelep közelében, Meggyesfalván szeméttelepet létesítenének.Az oroszhegyi kilátótól jöttem, a lázon keresztül, érdemes ezt a részt is bejárni, akár tavasszal, akár nyáron vagy ősszel. Igaz, csak bringával, vagy gyalogosan lehet megtenni, esetleg off road - de én nem ahhoz a kategóriához szólok - , egy jellegzetes nagy kiterjedésü fennsík.Tobb mint 150 eves tortenet, es sajnos ma is gyakran ismetlodik nalunkfele.