Közeli turisztikai látnivalók képei
Sárvulkánok - Berca, Buzau (2007.8.20. - 35 kép) 115,4 km-re
A sárvulkánok, vagy ahogy a helybeliek elnevezését le lehetne fordítani, iszapfortyogók, néhol a 3-4 métert is elérik. Működésük nincs kapcsolatban a vulkánossággal.
Dácittufa - Manzalesti (2012.4.11. - 4 kép) 123,11 km-re
Fehér dácittufa (Grunjul de la Manzalesti), két patak összefolyásánál, Manzalesti község központjában, Buzau (Bodza) megyében. A grunj szó magyarul szorulást jelent, a két patak összeömlésére utalhat.
Ulmet falu kőgombái (2012.4.11. - 54 kép) 134,77 km-re
Lezuhant és kővé vált repülő csészealjak kertje.
Videók közeli helyekről
Velnica-kőbánya vízesései - Aknavásár 165,8 km-re
A Velnica-kőbányából indulva, a vad és mászkálós terepekhez szokott, vállalkozó kedvű természetjáró egy igazi vízesés-paradicsomot fedezhet fel. A kőbánya felső részénél két patak folyik össze.
Prédikáló-kő (Egrics-kő) 196,84 km-re
A Bodoki-havasokban, a Henter-csúcstól nyugat-délnyugatra, találjuk az erózió által gomba formára kialakított Egrics-kő (Prédikáló-kő) nevű sziklaalakzatot. A 2 méter magas szikla a nevét valószínűleg onnan kapta, hogy itt prédikálhattak hajdan a táltosok, a pogány magyarok papjai.
Létrás-szakadék és vízesés - Nagy-kő-havas 200,97 km-re
A Csűr-kő árka nevű bővizű patak egy 50 m magas mészkősziklát szelt ketté a Nagy-kő-havasban. A szűk hasadék hossza 160 m, benne 7 vízesés és több kisebb zuhatag található. A Létrás-szakadékot vaslétrák és pallók teszik járhatóvá.
Közeli rejtekhelyek
(részletesen → rejtekhely.ro)
A sárkány háta 12,75 km-re
A Mária kövei sziklacsoport egy nagyon látványos sziklaképződmény, mely felülről nézve egy sárkány hátához hasonlít. Délkelet - északnyugat irányban helyezkedik el, és több sziklacsoportból, gerincrészből áll.
Bazsarózsák dombja 37,95 km-re.
A botanikus természeti rezerváció 51 hektár területén Dobrudzsára jellemző xeroterm, azaz száraz, meleg éghajlaton növő erdő található, melynek védelmében nyílik a csodálatos bazsarózsa.
Kozluk-forrás 14,58 km-re.
A vadon növő Paeonia Peregrina vár, a Romanica, népszerű nevén román bazsarózsát főképp a Cozluk túraútvonalon csodálhatjuk meg.
A sárkány háta 12,75 km-re.
A Mária kövei sziklacsoport egy nagyon látványos sziklaképződmény, mely felülről nézve egy sárkány hátához hasonlít.
Jákobdombi tó 16,79 km-re.
A jákobdombi tó a Iacobdeal nevű dombon található, a Tulcea megyei Turcoaia község területén.
Hozzászólások
Könnyen meglett, még a gps-re sem volt szükség. A cserépre azért kell egy kicsit vigyázni, nehogy leessen.Valóban szükség lenne ezeknek a falvacskáknak (Oroszfalu, Szászfalu, Sárfalva, Nyújtód) a részletesebb bemutatására.A megyénkben a legtöbb kõkereszt a Kis-Somlyón található. Ez a pünkösdi búcsúval kapcsolatos.Igazi ejszakai ladakereses volt. A fejlampa fenyenel minden siman ment, meg erdekes is volt.A bejegyzéseket a megtalálások dátuma szerint szeretnénk sorba állítani, és nem a bejelentések dátumának alapján. Így nekem plusz munka egyenként átjavítgatni a bejegyzéseket.A zsombolyhoz vezető ösvény mellett még virágzik a turbánliliom. Érdekes, hogy milyen szabályos kör alakú a lyuk.Elegge sokat kerestuk a repedesekben, marmar majdnem feladtuk, aztan vegre meglett, csodas hely, otletes rejtes. Szep kis pillanatokat lehet itt eltolteni, a vizeses csobogasanak a nyugtato zeneleseben, az ujonan odatelepitett fabutorok arnyekaban.Koszi, hogy megkerested.A Vargyas-szorosi tura vege fele mar feligmeddig sotetben baktattunk az auto fele. Konnyen ki lehet szurni a hatalmas fat az erdoben.Visszatértünk, köd nem volt csak szép kilátás. Akkor elmaradt a bejelentés, most jutott eszembe hogy jártunk már ott.Mivel a régi ládát betemette a föld, új ládát helyeztem el, kicsivel távolabb.Iza, Zitrom, Tibi, Emese, Laci, Lajcsi, McFly.Sajnos a tetőn valamennyi csemetét tőből kivágták, és hatalmas kazlakban barnára száradtak. A rejtés koordinátája itt is igen pontos lehetett, de csak a kivágott csonkokat tudtam a gödörben lefotózni.Szerencsere nem volt nagy forgalom. Kolozsvári húsvétolás után jöttünk ki a várhoz. Figyelmeztettek, hogy
tönkre tették az utat az autópályát építõ kamionok, de hogy ennyire.Még mielőtt Zalánpatakra értünk volna, kicsit bámészkodtunk a szénégetők munkáját látva. Érdekes volt.Hatartura Mozgalom kereteben jarva a Karpatok berceit a lada meglelve. Csodas hely, keves megtalalo.A Google térképen műhold nézetben láthatóak a földutak is, ezért gondoltam, hogy nem szűkséges feltölteni a letérő koordinátáit. Most mégis feltöltöttem a koordinátákat.Errefele mindenki Polyannak mondja a falut, a fakeresztet is ok allitottak a falu feletti magaslatra a Milleneum emlekere 2000-ben. A kereszt a Szent Istvan napi bucsu egyik stacioja a Perko fele menet, az uton talalhto tobbii perkoi kobol faragott keresztekmellett, ahol megallnak a bucsusok imadkozni.Erdekes sirkoveket lattunk. Amint hazaerek toltok fel kepeket.Mi is felsorakozunk a sorban, egy kis oblogetesre. Gabi es Krisztina.Ha már a Vár sétány kellemes emlékeket elevenített fel, gondoltam megnézem az evangélikus templomot is. Itt már sikkerel jártam.Jól álcázott fedezékben van ez a búvóhely. Biza nem nehéz elsétálni mellette.Akkor volt baj elég :-). A vassodronyról estél bele a patakba?Végig fel tudtam menni kocsival. Voltak ott mások is, vizet palackoztak, lopva kellett a ládát keresni.A kedves kis Etelka néni most is mesélne, ha maradtunk volna. A nyáron gombászgatni szerettünk volna a környéken, de ítéletidő ért utol, hogy a hely nevéhez illően stílusosan fejezzem ki magam. Most november végén nem lehetett gombászni, de azért jót barangoltunk az erdőben, s persze kincset is leltünk.Egy esti seta alkalmaval.Miután türelmesen kivártuk, hogy a juhnyáj befejezze a delelést a csúcsnál, megtaláltuk a ládát. Igy volt időnk gyönyörködni a Pogányhavas nyújtotta panorámában.Eleg nehez volt megtalalni, de sikerult.