Közeli turisztikai látnivalók képei
Magyar-barlang - Királyerdő-hegység (2007.4.29. - 10 kép) 6,26 km-re
A Magyar-barlang hatalmas, 32 m x 22 m-es bejárata közvetlenül a Sebes-Körös bal partján nyílik, körülbelül 200 méterre a Méhsed torkolatától. A barlang első része egy hatalmas, befelé alacsonyodó járat, melynek padlózatán egy kis patak folydogál.
Kecskés-barlang - Királyerdő-hegység (2007.11.17. - 10 kép) 6,49 km-re
A Kecskés-barlang 8 m x 9 m-es bejárata a Sebes-Körös szintje felett található. A Méhsed völgye felé vezető lengőhíd végénél levő szikla bal oldalában.
Meszes-barlang - Királyerdő-hegység (2007.11.18. - 8 kép) 6,58 km-re
A Méhsed-patak földrajzi jobb oldalán, egy sziklafal aljában fehér színű vízfolyást találunk. Innen jelzés vezet a Meszes-barlang kissé fennebb, körülbelül 20 m távolságra elhelyezkedő, meglehetősen szűk, 1,3 x 0,7 m-es bejáratához.
Szelek barlangja - Királyerdő-hegység (2003.11.15. - 24 kép) 6,9 km-re
A Szelek barlangja a Királyerdőben található, a Vársonkolyos melletti Frantura-tisztástól nem messze, a Sebes-Körös földrajzi bal oldalán. A Szelek barlangját 1957-ben fedezte fel Bagaméri Béla, jelenleg Románia, valamint a Kárpát-medence leghosszabb ismert barlangrendszere.
Bíró Lajos-barlang - Királyerdő-hegység (2003.9.20. - 58 kép) 6,93 km-re
A Bíró Lajos-barlang a Tölcsér-völgyben található, mely tulajdonképpen a Méhsed felső folyása. A barlangnak két bejárata van, az egyik száraz és lejtős, a másikon pedig a patak folyik keresztül.
Izbandis-barlang - Királyerdő-hegység (2007.5.1. - 30 kép) 8,12 km-re
Az Izbandis-barlang, a hasonló nevű karsztforrás fölött található, körülbelül 20 méterre, egy félkörben húzódó sziklafalban. Megközelítése elég körülményes, ezért a szikla oldalára sodronykötelet szereltek fel.
Videók közeli helyekről
Hodoaba-völgy vasalt mászóút - Vársonkolyos 6,21 km-re
A Hodoaba-völgy vasalt mászóútja Románia legrövidebb, egyben legkönnyebb (hivatalos) vasalt mászóútja. Vársonkolyoson, a Királyerdő hegységben található, a Sebes-Körös bal partján.
Körösrévi Zichy-barlang 10,38 km-re
A Zichy-barlang a festői szépségű Révi-szorosban található, összhossza több mint 1000 m. Egy enyhén meanderező, hosszú járatból áll, mely az első részben az aktiv, patakos szint mellett egy felső, fosszilis szinttel is rendelkezik.
Vasalt mászóút a Tündérek sziklafalában - Körösrév 10,78 km-re
Körösréven, a Királyerdő-hegységben, a Sebes-Körös jobb partján található a legújabb, időrendi sorrendben az ötödik erdélyi, új típusú vasalt mászóút. Most nem sorolom ide a hagyományos vasalt ösvényeket, a magashegyi, részben vassodronnyal biztosított túraösvényeket, illetve a vaslétrákkal, vaspallóval kiépített sziklaszorosokat.
Közeli rejtekhelyek
(részletesen → rejtekhely.ro)
Vízimalom 21,66 km-re.
A 19-dik századi fából készült vizimalom még most is működőképes, ez az egyetlen a környéken, amelyet még használnak.
Református templom 37,15 km-re.
Református templom - Magyarkecel
Hodoaba-völgy vasalt mászóút 6,21 km-re.
A Hodoaba-völgy vasalt mászóútja Románia legrövidebb, egyben legkönnyebb hivatalos vasalt mászóútja.
Évszázados tölgy 26,01 km-re.
Ez az évszázados kocsányos tölgy természeti ritkaság, törvényileg védett faj.
Víz-szája-barlang 39,81 km-re. Víz-szája-barlang
Hozzászólások
Valószínűleg valaki elvitte.A szencsedi tótól jöttünk át a Csigadombra. Többször jártunk már itt, de vendégeink, akikkel voltunk, még nem jártak itt.Megtaláltam, útban Csíkszentgyörgy felé, egy kis kitérővel. Valóban ingatag és mondjuk súlykorlátos, de még egyben vagyok.A hídnál leparkoltunk és innen indultunk el a kényelemes, turista jelzéssel is ellátott ösvényen. A sólyomkőre nagyon kényelmesen 20 perc alatt jutottunk fel.Szép kis strand a fenyők között.A vár jól megközelíthető a most épülő kolostor miatt. Az erdő széléig aszfaltozott út vezet, majd a jelenleg sátorkolostorig makadám út.Elég könnyen ment, miután elmentek a szemetesek.Gyonyoru kornyek, eredetileg a Vargyas szorosba keszultunk, de mielott odaertunk volna rengeteg erdekes hellyel, meg latnivaloval talalkoztunk.Egy kis tatarozás ráférne a várra, nagyon szép lehetne.Szomorú látni, hogy olyan sok épület elromosodott, kárba veszett, de mégis van egy érdekes hangulata, rejtélyes. Sok embernek azonban vannak még emélkeik a hely hajdani pezsgéséről (mint azok akikkel itt jártam), és a történeteik új életet adnak a helynek.Ahol a leírás mondja, még GPS sem kell a megtalálásához.Megérkezve a Nyerges tetőre a múlt köszöntött ránk. Számunkra a történelem egyik mélyen fájó pontja ez a hely.Könnyen megtaláltam. Miután az ilfovi turisták megcsodálták a kaput és felcsomagoltak almával a szomszédos gyümölcsösből.Nagy a forgalom a környéken, esélyem sem volt keresni. A tuját láttam de csak a kerítésen kívülről.A Groapa Seaca menedékháztól közelítettük meg, gyönyörű napsütéses időben.Mi meg ujratelepites elott megtalaltuk.Népünnepély volt Földváron, a Nyílt kapuk napja programban sikerült mind a templomba, mind az újjáépített várba bejutni. Volt lovagi bemutató, zene-bona.A ravatalozó délnyugati sarkánál, belül. Fel kell nyúlni.Sajnos csak én voltam a 2. megtaláló a rejtés óta :( Kár.Az a másik fa az aszfaltos fa. Azért aszfaltos, mert a geokémcső :) 2 aszfaltdarabbal van takarva.Már voltam itt egy párszor, de csak most sikerült bejutnom a kastély területére. Amint látom nekifogtak az állagmegőrzésre, de még sokat kell tenni, kár lenne, hogy egy ilyen épített örökségünk tönkremenjen.Egy kis esti séta.Hiszen ezért tettem idézőjelbe. :) Valóban érdekes.Délután 5 órakor indultam a Libán-tető felől. Érdemes viszont korábban indulni, hiszen így pont annyi időm volt, hogy oda-vissza meg tudtam járni az utat.A Google térképen műhold nézetben láthatóak a földutak is, ezért gondoltam, hogy nem szűkséges feltölteni a letérő koordinátáit. Most mégis feltöltöttem a koordinátákat.Ott voltam a rejtesnel.A nap folyamán beküldtem néhány képet, egyelőre várom a jóváhagyást. Pásztorkutyusok huzzátok be a farkatokat és fussatok el, mert jövünk.Megtaláltuk. Hiába kerülgettük a várfalat, sehol nem találtunk egy elérhetőséget kifüggesztve. Be kellett érnünk a kivülről való fotókkal.