Közeli turisztikai látnivalók képei
Szolcsvai-búvópatak barlangja - Torockói-hegység (2006.5.16. - 15 kép) 3,75 km-re
A Szolcsvai-búvópatak barlangja a Torockói-hegységben található egyetlen védett barlang. A Ponor víznyelőnél felszín alá tűnt két patak vize 1214 m felszín alatti út megtétele után 90 méterrel alacsonyabban kerül ismét a felszínre.
Videók közeli helyekről
Hili-odú vasalt mászóút - Tordai-hasadék 22,96 km-re
Amíg első alkalommal délelőtt, most a lenyugvó nap fényeiben másztam meg a Tordai-hasadék vasalt mászóútját. Különleges hangulata volt a pirosba öltözött szikláknak, a naplementét pedig a via ferrata tetejéből csodálhattam meg. Bár jobban szeretem a napfelkeltét, hiszen az többet tart. :-)
Fekete kövek vasalt mászóút - Bihar-hegység 65,64 km-re
A Fekete-kövek nevű szikla a Bihar-hegységben, a Bihar-hágó közelében, attól nyugatra található. Érdekes, hogy a helyiek (ha jól értettem) nem ismerik ezt a nevet, hanem a Piatra Buna (Jó-kő) elnevezést használják a látványos sziklavilágra.
Czárán Gyula-cseppkőbarlang - Mézged, Királyerdő-hegység 85,48 km-re
A Czárán Gyula-cseppkőbarlang Mézged falu területén, Belényestől 22 km-re északra található, a Királyerdő-hegységben. Egyik első turisztikailag kiépített barlangunk, feltárása Czárán Gyula barlangkutató és turisztikai szakíró nevéhez fűződik.
Közeli rejtekhelyek
(részletesen → rejtekhely.ro)
Angyal-tó 28,4 km-re.
Anghel (Angyal)-tó - Verespatak
Egy kis szórakozás 42,09 km-re.
Egy kis szórakozás
Szabók bástyája 40,54 km-re.
A kolozsvári Szabó-bástya a város második falának legerősebb sarokbástyája, a Farkas utca külső részében található.
Ótemető 32,85 km-re.
Székelykocsárd első írásos említése az 1291 március 12-én III Endre király által kiadott kiváltságlevélben történt, ahol a 29 aranyosszéki székely település között szerepel terra Kichard néven.
Schilling-ház 40,62 km-re.
Schilling-ház - Deák Ferenc utca 7.
Hozzászólások
Örülök, hogy van újabb ismerős kincskereső. Írjatok majd emailt, hogy tudjam azonosítani a volt iskolatársamat.Mostmar tenyleg megtalaltam. Ediggi kereseseim kozul ez az egyik legjobb.A víz még folyik, de a környéke borzalmas.Sokszor jártunk már itt, de újra és újra el fogunk még jönni. Most tanultuk, hogy a kontumác egykori, mostanihoz hasonló vesztegzárra utal, s a közelben még Karantén-patak is van.Többször is voltam a Fogarasi havasokban gyalog, utoljára egy óriási vihar kergetett le a Bilea-tótól. Azóta is vágyom ide vissza.Régebben, igaz akkor még nem tudtam erről a játékról, és akkor nyár volt. Először nehezen indultam neki mert gondoltam hogy télen nem járható az út a szakadékig.Nem találtuk meg. Pedig kerestük a "lányaimmal" fentről le, és lentről fel (Besenyő Pista bácsi szerint), nem járt arra senki.Aki a torony melletti udvarházat szeretné megkeresni annak
szüksége lesz egy jó bozótvágóra. Ajánlatos lombmentes időben felkeresni.Miután vagy két helyről is probálkoztunk, kocsival feljutni a kápolnához, aztán a temető mellett mentünk fel. Elég jól meg lehet közelíteni, csak egy kis emelkedő, s fel is jutottunk a tetőre.Megvan, juhiii. Örvendek, hogy sikerült egy kicsit megdolgoztassalak. Bár az én elvem az, hogy a helyszín lényegesebb mint a rejtés.Gyömyörű ez a kápolna. Mi jártuk már itt pár éve, de akkor nem sikerült bejutni.A portyaba ezt a templomocskat is beiktattam. Szep kornyezet, rendezett templom, es mellette meg egy kocsma jo szekely emberekkel telerakva, ez tortent marcius 15-en.Elkonyvelhettem a sikert.Egyedüli problémát az okozott, hogy a lombkorona borítás miatt gyenge volt a telefon gps jele. Köszönjük a rejtést.A lepkeház szép kívûlrõl. Sajnos most sem tudtuk megnézni, mivel csak május 10-tõl lesz nyitva.Sikerült bejutnom a templomba. Nagyon szép, szerintem az unitárius templomok sokkal szebbek, jobb állapotban maradt meg a belsőjük.Érdemes rákattintani a ládaoldalon, a gugli-térképre mutató hivatkozásra. Elso geoladam. Legutóbb egészen más okból jártam Benedek Elek szülőfalujában. Az év első sétáját a Setétpatak jegén kezdtük.Sajnos a tetőn valamennyi csemetét tőből kivágták, és hatalmas kazlakban barnára száradtak. A rejtés koordinátája itt is igen pontos lehetett, de csak a kivágott csonkokat tudtam a gödörben lefotózni.Jó volt az ötlet a rejtésre :-). Élveztük a keresgélést és ötleteltünk, hogy mi hová rejtettük volna el.Most, hogy feltöltötted a képet, látom, hogy két név is szerepel az évszámok felett. Mindent nem lehet tökéletesen kivenni.A koordináták pontosak, ötletes rejtés.A feliratot megtaláltuk és rájöttünk hogy valamiképp be kellene jutni az udvarra de a kapuk zárva voltak. Eléggé figyelemfelkeltő volt az időközben 5 fősre duzzadt csapatunk, észrevettük hogy megfigyelés alatt állunk, a megfigyelő épp a gondnok volt, aki szíves örömest kinyította a kaput, így siker koronázta ezt a bevetésünket is.A Reztető felől, Székelyszentkirályon keresztül érkeztem Oroszhegyre. A faluban "Kilátó" feliratú táblácskák segítik a tájékozódást.Február közepén én is jégsztalagmitokat csodálni indultam a Vargyas-szorosba. Aki tél végén érkezik ide, méter magasságú, jégből képződött cseppköveket figyelhet meg a homoródalmási Nagy-barlang Csudáló-kő sziklafalában tátongó bejárati részében.Most az új úton ereszkedtünk be Kóstelekre, a Szellő tetőről. Hát itt közelebb, mint körbe, és az új út nagy segítség a falunak.Erről csak annyit, hogy nem mindig a légvonal a legrövidebb út :-). De úgy néz ki élménydús kerékpározás volt.Maga a rejtes az nagyon otletes. Igaz neha-neha meg jarnak is rajta, az utobbi idoben ritkabban.