Közeli természeti látnivalók
Tusnádfürdő tiszafája 0,51 km-re
A Csíki-medence s egyben Hargita megye legdélibb települése a Csomád
vulkanikus hegytömb lábánál fekvő Tusnádfürdő.
Videók közeli helyekről
Prédikáló-kő (Egrics-kő) 14,66 km-re
A Bodoki-havasokban, a Henter-csúcstól nyugat-délnyugatra, találjuk az erózió által gomba formára kialakított Egrics-kő (Prédikáló-kő) nevű sziklaalakzatot. A 2 méter magas szikla a nevét valószínűleg onnan kapta, hogy itt prédikálhattak hajdan a táltosok, a pogány magyarok papjai.
Vargyas-szoros télen 25,75 km-re
Jégsztalagmitokat (álló jégcseppköveket) csodálni indultam a Vargyas-szorosba. Aki tél végén érkezik ide, méter magasságú, jégből képződött cseppköveket figyelhet meg a homoródalmási Nagy-barlang (mai nevén Orbán Balázs-barlang) Csudáló-kő sziklafalában tátongó bejárati részében.
Egyéb helyek
Pobiti Kamani (Kőerdő) Slanchevo 355.62 km-re
A bulgáriai Kőerdő Várnától 18 km-re nyugatra található, a Keleti-Balkán hegység előterében. A bolgár neve (Pobiti Kamani) ültetett köveket jelent, angolul Kősivatagnak (Stone Desert) vagy Kőerdőnek (Stone Forest) nevezik.
Várkastély Siklós 585.18 km-re
A siklósi vár Magyarország egy fontos történelmi nevezetessége, erődjének falait 1260 körül rakták le, az első írásos emlék 1294-ből való. Az alacsony magaslaton épült erődítmény belsőtornyos, szabálytalan alaprajzú, külső és belső várból áll.
Hótalpazás a Tiha-patak völgyében Ratosnya 120.05 km-re
Gyergyószentmiklósi, csíkszeredai és marosvásárhelyi rejtekhely kincskeresők találkoztunk Ratosnyán. Terepjáróval hatoltunk be a Kelemen-havasokba, a Ratosnya-, majd a Tiha-patak mentén.
Astragalus vasalt mászóút télen Glod-kő, Munticsel 75.68 km-re
A Súgó-szoros hivatalos webhelyén megjelent az információ az Astragalus via ferrátának keresztelt új vasalt mászóútról. A Munticsel - Súgó-szoros természetvédelmi, Natura 2000-es terület a Hargita megyével szomszédos Neamt megyében található.
Pricske-tető Gyergyói-havasok 74.62 km-re
Amennyiben a Gyergyószentmiklós, illetve Gyergyószárhegy felett őrködő Pricskére szeretnénk feljutni, a Güdüc-patak völgyéből indulunk. Utunk a Fehér háznak nevezett épületrom mellett vezet el.