Közeli turisztikai látnivalók képei
Vargyas-szoros (2004.5.1. - 15 kép) 0,3 km-re
(2003-06-15, 2003-08-10, 2004-05-01)
Farkasok ösvénye: Kőcsűr - Csudálókő - Kőmező - Mál-tető (2008.2.23. - 24 kép) 0,41 km-re
A Vargyas-szoros keleti oldalának látnivalói a piros ponttal jelzett Farkas ösvény mentén érhetők el. A Kőaljából indulva átkelünk az új fahídon és rögtön szemben megláthatjuk a piros ponttal jelzett ösvényt, melynek első részét Kőcsűr ösvénynek nevezik.
Dénes István emléktúra - Gódra-karszt (2006.9.7. - 10 kép) 4,64 km-re
A Dénes István emléktúra 2006 szeptember 9-én, szombaton, a vargyasi kőbányától indult. Majd a Súgólik megtekintése után a Gódra-karszton folytatódott és a Vargyas-szorosban ért véget.
Videók közeli helyekről
Vargyas-szoros télen 0,2 km-re
Jégsztalagmitokat (álló jégcseppköveket) csodálni indultam a Vargyas-szorosba. Aki tél végén érkezik ide, méter magasságú, jégből képződött cseppköveket figyelhet meg a homoródalmási Nagy-barlang (mai nevén Orbán Balázs-barlang) Csudáló-kő sziklafalában tátongó bejárati részében.
Via ferrata télen - Nyerges-tető 26,54 km-re
Ha jól számolom, akkor ez már a hatodik alkalom, hogy megmászom a Madarasi Hargita közelében, a Nyerges-tető kőszikláin kiépített vasalt mászóutat. Bár az előrejelzés szerint szép idő kellene legyen, a helyszínen felhővel borított égbolt fogad.
Közeli rejtekhelyek
(részletesen → rejtekhely.ro)
Dénes István emléktúra 0,22 km-re
A Dénes István emléktúra a
vargyasi kőbányától indult, majd a Súgólik megtekintése után a Gódra
karszton folytatódott és a Vargyas-szorosban ért véget. Itt, az Orbán
Balázs barlang bejáratánál emléktábla avatásra került sor.
Nelu mofettája 25,24 km-re. Nelu mofettája - Tusnádfürdő
Unitárius templom 16,88 km-re. Unitárius templom - Homoródjánosfalva
Erzsébet-kert 35,73 km-re.
Az Erzsébet-kert a bencefalvi falurészben fekszik, Erzsébet magyar királynéról kapta a nevét.
Szent Benedek-kápolna 46,32 km-re.
Görbepataka falu Gyimesfelsőlok községhez tartozik - a Tatrostól nyugatra található, a festői szépségű Görbe-patak völgyében.
Laposlik 42,49 km-re.
A Laposlik forráskúp a 13A jelzésű műút mellett, a Sós-kúttal átellenben található, az atyhai letérőtől 180 méterre délkelet felé.
Hozzászólások
A váradi láda-kereső séta második állomása. Utoljára 14 éve jártam a város központjában, azóta nagyon sokat változott.Na de mit is lehetne csinálni, meginni nem lehet. Minden Isten végtelen szeretetéből lett, lesz. Még akkor is, ha ez nem mindig nyilvánvaló.De a dolog simán ment, ott volt ahol gondoltam hogy lennie kell. :) Sajnos írószer nem volt nálunk.Nem sikerült előkeriteni sajnos, lehetséges hogy nem is jó helyen kerestem, gps koordináták nélkül. Próbálkozom még máskor is, mikor Nagyszeben felé járok.Megcsodáltuk a gólyagyűlést, majd jót ittunk a finom borvízből.Csak meg nem jelentettem be. Egyszer (2004 augusztusaban) már jártam itt, akkor a Gyilkos barlang felől jőve. Három éve a katlan júliusban még annyira tele volt vízzel, hogy a barátaimnak nem tudtam megmutatni ezt a csodát.Esment voltam Udvarhelyen, mivel több időm volt, megsétáltam magam a központban. Mindig is tetszett a város, így nyáron még szebb, csak ne lenne ez a kánikula.Most mar utban hazafele Kezdivasarhelyrol, de Kovaszna iranyaban.Csak egy kutyat setaltato neni nezett nagyon furcsan.A kaput itt is zárva találtam. Ezért úgy döntöttem, hogy bekopogok a szomszéd házba.Hamar megtaláltuk. Bár először azt gondoltuk, hogy ez a hu-s láda.Mi itt találtuk a legtöbb áfonyát. A kilátás pedig csodaszép.Ha mar van Homarka (Hunok arka) akkor legyen meg ez is csak ugy. Szemetes a kornyek, es meg vajon mi is fog lenni itt az elkovetkezokben a lepusztult volt lengyar szomszedsagaban?Nem annyira látványos, mint amennyire érdekes hely, nem véletlenül szerepel a Székelyföld 7 csodája között. A Rák tavát kihagytam az utvonalból olyan meggondolásból, hogy még korai a növényzet tavaszi életre kelése szempontjából, és reméltem, hogy nem fogok kiszáradt, porozó iszapvulkánokat találni.Meg egy olyan hely, ahova nem mentem volna el, ha nincs oda lada rejtve. Jo rejtes.Valahogy a harmadik probalkozas utan sikerult.Accer vót, hol nem vót, de van. Emlékezetes lesz akkor nektek az aznapi kirándulás. Érdekes, hogy az életben mindenkinek el kell végeznie a saját, személyes feladatát.Mar alig varjuk az uj koordinatakat.Megtaláltuk egy borzsovai fürdőzéssel egybekötött, délelőtti biciklizés záróakkordjaként. Köszi a rejtést.Lemezes rétegződést figyeltem meg a kőgomba szikláiban. Ami az idők során víz, jég, szél pusztító munkájának köszönhetően erősen erodálódott.S mire a csapat megérkezett addig mi már rég a kapuban voltunk. Imádtam ott lenni, a sziklafalak, a táj, a kapu, ámulatba ejtő.A szobor után ezt is megkerestük, hamar ráleltünk a fotón látható jellegzetes gyökerekre. Innen igyekeztünk tovább Szacsvára.A gyermekek talaltak ra, igy indult el egy regisztracio, majd tovabb kutatunk. Amugy egy nev volt a listara irva, nagyon szep a taj, erdemes meglatogatni.Nagyon látványos az út.Bent is szép, érdemes meglátogatni. A színpompás lepkék sajnos csak 4 hétig élnek, és télen nem is szeretik errefelé.Nehéz volt kilesni, hogy senki ne legyen a környéken.Ez hamar meglett, koszi a rejtest.